WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jerzy Owsiak został SKAZANY za "nieroba"

Jerzy Owsiak został SKAZANY za "nieroba"

27.10.2016, godz. 10:13
Jerzy Owsiak
foto: printscreen Facebook

Dotychczas Jerzy Owsiak wychodził zwykle zwycięsko z konfrontacji sądowych z Piotrem Wielguckim, który występuje w internecie pod pseudonimem Matka Kurka. Tym razem sytuacja uległa jednak zmianie. Jak poinformował na swoim Twitterze bloger Sąd  Rejonowy w Złotoryi uznał organizatora WOŚP za winnego zniesławienia i znieważenia. Ma też zapłacić 5 000 zł kary. Wyrok nie jest prawomocny i obrońca Owsiaka zapowiedział złożenie odwołania.

 

Owsiak został skazany przez sąd na podstawie art. 212 i 216 kk. Sędzia uznał, że wypowiedź zniesławia i znieważa blogera, narażając go na utratę publicznego zaufania:

 

 

Portal 24legnica.pl przypomniał, że sprawa dotyczyła nagrania, które Jerzy Owsiak zamieścił na swoim wideoblogu 14 października 2014 roku. Wielgucki wniósł z jego powodu prywatny akt oskarżenia, w którym stawiał szefowi WOŚP pięć zarzutów z paragrafów 212 (zniesławienie) i 216 (znieważenie) Kodeksu karnego. Choć cztery z nich zostały wcześniej prawomocnie oddalone lub umorzone, to w przypadku piątego Sąd Rejonowany przyznał rację Wielguckiemu. Uznał, że nazwanie go "nierobem" jest niewątpliwie znieważające. Zdaniem sądu, Jerzy Owsiak użył go rozmyślnie, rozumiejąc w pełni jego znaczenie i zrobił to z zamiarem zdyskredytowania blogera w oczach opinii społecznej.

 

 

Bloger dodał jeszcze z niesmakiem: - Gdy mnie sąd skazywał dostałem 5 tys. przy rocznych dochodach 11 tys. Jerzy O. dostał tyle samo, przy dochodach MIESIĘCZNYCH 20 tys.

Zobacz także: Kuchciński, udowodnij że zapłaciłeś za syna!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: