WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Jeśli nie Tusk to kto na szefa RE? Gowin ujawnia zaskakującą kandydaturę z PO!

Jeśli nie Tusk to kto na szefa RE? Gowin ujawnia zaskakującą kandydaturę z PO!

24.10.2016, godz. 11:01
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin foto: SE/EAST NEWS

Z powodu zbliżających się wyborów na szefa Rady Europejskiej coraz częściej w mediach pojawia się temat reelekcji Donalda Tuska na tym stanowisku. Wciąż nie wiadomo, czy rządzące Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje się udzielić poparcia polskiemu kandydatowi. Co ciekawe, w wywiadzie dla "Wprost" w tej sprawie wypowiedział się bardzo zaskakująco Jarosław Gowin. Uważa on, że Platforma Obywatelska ma w swoich szeregach znacznie lepszego kandydata na to stanowisko.

Choć Gowin stwierdził, że "polityka ciepłej wody w kranie to zaprzepaszczona szansa dla Polski" to w działaniach Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej dostrzega pewne pozytywy, jak np. zajęcie słusznego stanowiska ws. kryzysu imigranckiego oraz podejmowanie działań przeciwko Brexitowi. Nie jest to jednak wystarczające, aby pozostał na stanowisku. Jak stwierdził Gowin: - Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Następnie zaskakująco zdradził, kto według niego lepiej nadawałby się na to stanowisko: - Każdy z nas chciałby, żeby Polacy zajmowali jak najwięcej tego typu funkcji. Uważam, że w obozie Platformy jest polityk, który lepiej od Tuska nadaje się na stanowisko szefa Rady Unii Europejskiej. Mam na myśli Jacka Saryusza-Wolskiego.

Minister nauki wypowiedział się również o planach MEN dotyczących reformy edukacji. Jak szczerze przyznał: - Bałbym się przeprowadzać reformy w tak krótkim czasie, jak minister Zalewska. Podkreślił, że jest zwolennikiem reformy edukacji, ale w nieco innym wymiarze. Według niego: - Jestem nie tyle za likwidacją gimnazjów, co wydłużeniem kształcenia w liceum ogólnokształcącym. Obecny trzyletni model ma zbyt kadłubowy charakter.

Zobacz także: Prezydent Duda na ślubie swojego "aniołka" [ZDJĘCIA]

 

 

 

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: