WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka JEST decyzja arcybiskupa Jędraszewskiego ws. ks. Sowy NAGRANEGO "Sowa i Przyjaciele"

JEST decyzja arcybiskupa Jędraszewskiego ws. ks. Sowy NAGRANEGO "Sowa i Przyjaciele"

09.06.2017, godz. 16:23
Ks. Kazimierz Sowa
Ks. Kazimierz Sowa foto: EAST NEWS

Okazuje się, że w restauracji oprócz polityków i biznesmenów, nagrany został także ks. Kazimierz Sowa. Głos w sprawie opublikowanych nagrań zabrała krakowska archidiecezja. Do tego przekazano, że abp Marek Jędraszewski  zareagował na zachowanie ks. Sowy już wcześniej i polecił mu wrócić do Krakowa.

Ks. Kazimierz Sowa jest znanym duchownym, który często pojawia się w mediach. Teraz znów jest o nim głośno Okazało się, że został nagrany w restauracji "Sowa i Przyjaciele" w czasie rozmów, m.in. z biznesmenem  Jerzym Mazgajem oraz ówczesnym sekretarzem stanu w KPRM, Pawłem Grasiem. Jak ujawnił rzecznik prasowy krakowskiej kurii ks. Piotr Studnicki, przełożeni już na koniec kwietnia zareagowali na zachowanie duchownego: - 27 kwietnia br. ks. Kazimierz Sowa spotkał się z obecnym metropolitą ks. abp. Markiem Jędraszewskim. Decyzją ks. arcybiskupa ks. Sowa ma wrócić do archidiecezji krakowskiej do końca miesiąca czerwca tego roku. Nie ma jeszcze decyzji co do charakteru i zakresu pracy, którą ks. Sowa ma podjąć w archidiecezji - przekazał ks. Studnicki dla portalu gosc.pl.

Ksiądz rzecznik podał skomentował też sprawę nagrań ks. Sowy w restauracji "Sowa i Przyjaciele": - Upublicznione słowa nagranej rozmowy, której uczestnikiem był ks. Kazimierz Sowa, nawet jeśli zostały wypowiedziane podczas prywatnej konwersacji, nie licują z powołaniem kapłańskim.

I dodał, że już przed rokiem upominano ks. Sowę w sprawie jego wystąpień w mediach: - Ks. Kazimierz Sowa przed rokiem został pisemnie upomniany przez ówczesnego metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. W liście z 16 czerwca 2016 r. znalazły się konkretne wskazania Ks. Kardynała dla ks. Sowy, zgodnie z wytycznymi KEP, dotyczącymi działalności księży w mediach.

Zobacz: Taśmy ks. Kazimierza Sowy! NOWE nagrania z "Sowa i przyjaciele"!

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: