WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jest decyzja! NOWYM-starym prezesem TVP został Jacek Kurski!

Jest decyzja! NOWYM-starym prezesem TVP został Jacek Kurski!

12.10.2016, godz. 15:26
Jacek Kurski
foto: Super Express

W ostatnich dniach media rozgrzewała informacja o wyborach nowego prezesa TVP. Jedni przewidywali, że niespodzianki na pewno nie będzie i prezesem pozostanie Jacek Kurski. Inni sądzili, że wyraźne napięcie pomiędzy nim, a szefem Rady Mediów Narodowych Krzysztofem Czabańskim sprawi, że straci posadę. Pojawiły się też insynuacje, że konkurs w wyniku "pata" może zostać unieważniony. W środowe popołudnie Czabański w Sejmie rozwiał wszystkie wątpliwości, ogłaszając, że zwycięzcą zmagań o fotel prezesa TVP został Jacek Kurski.

Jacek Kurski pozostanie więc prezesem zarządu Telewizji Polskiej. Za jego kandydaturą miało się opowiedzieć 4 z 5 członków Rady Mediów Narodowych. W jej skład wchodzą: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka (PiS), a także zgłoszony przez PO Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny, rekomendowany przez Kukiz'15.

 

 

Za jego kandydaturą głosowało 4 członków rady: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk i Grzegorz Podżorny. Juliusz Braun nie wziął udziału w głosowaniu.

Jak mówił Czabański: - Ustalimy warunki współpracy i nastąpi mianowanie na prezesa TVP. Gratuluję Jackowi Kurskiemu tego osiągnięcia. Cieszy mnie, że Jacek Kurski wyciągnął wnioski z kierowanych do niego uwag (...) Bez wsparcia obozu władzy, nie jest możliwa reforma mediów publicznych. To dobrze, że Jacek Kurski wywodzi się z polityki.

 

 

Zobacz także: Rydzyk dostanie od Ziobry 3 MILIONY na szkolenie sędziów i prokuratorów

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: