WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Jest NOWA rzecznik Nowoczesnej. To Paulina Hennig-Kloska. Kim jest?

Jest NOWA rzecznik Nowoczesnej. To Paulina Hennig-Kloska. Kim jest?

26.05.2017, godz. 12:36
Paulina Henning-Kloska
foto: Twitter

Jest nowa rzecznik prasowa Nowoczesnej. Posłankę Katarzynę Lubnauer, obecną szefową klubu parlamentarnego, zastąpiła posłanka Paulina Henning-Kloska, tym samym zostając czwartym rzecznikiem partii od początku jej istnienia.

O zmianach na stanowisku rzecznika prasowego partii Ryszarda Petru, powiadomiła przewodnicząca klubu parlamentarnego Katarzyna Lubnauer: - W dniu dzisiejszym przestaję być rzecznikiem prasowym Nowoczesnej. Nowym rzecznikiem zostaje Paulina Hennig-Kloska - powiedziała. Henning-Kloska twierdzi, że jest przygotowana do roli rzecznika, bo przez kilka lat pracowała w radiu jako dziennikarka.

Kim jest Paulina Henning-Kloska?

Henning-Kloska ukończyłą Szkołę Wyższą im. P. Włodkowica w Płocku, Wydział Politologii, Politologia i Nauki Społeczne - licencjat (1999), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Nauk Społecznych, Politologia - magister (2001), Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, Analiza Finansowa i Controlling (2005) - studia podyplomowe. Na stronie słanka Henning-Kloska przedstawia się jako: - Mam 40 lat, dwie urocze córeczki i wyrozumiałego męża. Z wykształcenia  jestem politologiem i ekonomistą, posiadam kilkunastoletnie  doświadczenie w zarządzaniu biznesem. Uwielbiam dobre książki i gry  planszowe. (...) Jestem za wprowadzeniem dwukadencyjności parlamentarzystów. To może istotnie ograniczyć korupcję, kumoterstwo i wpływy lobbystów, a w zamian dać świeże podejście i nowe pomysły. Musimy zdecydowanie ograniczyć zakres immunitetu, by nie chronił przed egzekwowaniem prawa.

Zobacz: Rząd PiS spełni życzenie papieża i pomoże uchodźcom?

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: