WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jest nowa wiceprezydent Warszawy. Kim jest Renata Kaznowska?

Jest nowa wiceprezydent Warszawy. Kim jest Renata Kaznowska?

14.09.2016, godz. 14:19
Warszawa centrum Pałac Kultury
foto: Andrzej Lange/Super Express

Po aferze reprywatyzacyjnej, która rozpętała burzę w warszawskim ratuszu, ze stanowiskami pożegnało się dwóch zastępców Hanny Gronkiewicz-Waltz. W środę ogłoszono, kto zajmie miejsce jednego z nich. To Renata Kaznowska będzie nową wiceprezydent. Co o niej wiemy?

Jest już komplet wicepremierów: - Dzisiaj kończymy kompletowanie wiceprezydentów, którzy będą zarządzać miaste - ogłosiła na konferencji prasowej prezydent Warszawy. I przedstawiała nową zastępczynię Kaznowską, która w samorządzie pracuje ponad 20 lat: - Zna Warszawę jak własną kieszeń, każdą ulicę i każdy kamień - zachwalała prezydent. Do zadań Kaznowskiej będzie należało kierowanie trzeba biurami w ratuszu: Infrastruktury, Drogownictwa i Komunikacji oraz Sportu.Kaznowska nie boi się nowych wyzwań, a na konferencji mówiła i zaznaczyła, że liczy na rozwój Warszawy: - Od ponad 20 lat uczę się Warszawy i wsłuchuję się w głos Warszawy. Będą to robiła teraz z pozycji wiceprezydenta. Warszawa jest miastem dynamicznie rozwijającym się. Ja chciałabym, żeby Warszawa przyspieszyła. Wiem, że jest to możliwe.

Co wiemy o Renacie Kaznowskiej? Od 1994 roku pracuje w samorządzie. Była dyrektorem śródmiejskiego Zarządu Tarenów Publicznych, pracowała przy zmianach w Ogrodzie Saskich, co wiązało się z protestami (chodziło o wycinkę drzew). Od 2015 była prezesem Pałacu Kultury i Nauki.

Zobacz: Pomnik Kaczyńskich to atrakcja Radomia: "To już prawie jak szlak pielgrzymi"

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: