WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Jest nowa wiceprezydent Warszawy. Kim jest Renata Kaznowska?

Jest nowa wiceprezydent Warszawy. Kim jest Renata Kaznowska?

14.09.2016, godz. 14:19
Warszawa centrum Pałac Kultury
foto: Andrzej Lange/Super Express

Po aferze reprywatyzacyjnej, która rozpętała burzę w warszawskim ratuszu, ze stanowiskami pożegnało się dwóch zastępców Hanny Gronkiewicz-Waltz. W środę ogłoszono, kto zajmie miejsce jednego z nich. To Renata Kaznowska będzie nową wiceprezydent. Co o niej wiemy?

Jest już komplet wicepremierów: - Dzisiaj kończymy kompletowanie wiceprezydentów, którzy będą zarządzać miaste - ogłosiła na konferencji prasowej prezydent Warszawy. I przedstawiała nową zastępczynię Kaznowską, która w samorządzie pracuje ponad 20 lat: - Zna Warszawę jak własną kieszeń, każdą ulicę i każdy kamień - zachwalała prezydent. Do zadań Kaznowskiej będzie należało kierowanie trzeba biurami w ratuszu: Infrastruktury, Drogownictwa i Komunikacji oraz Sportu.Kaznowska nie boi się nowych wyzwań, a na konferencji mówiła i zaznaczyła, że liczy na rozwój Warszawy: - Od ponad 20 lat uczę się Warszawy i wsłuchuję się w głos Warszawy. Będą to robiła teraz z pozycji wiceprezydenta. Warszawa jest miastem dynamicznie rozwijającym się. Ja chciałabym, żeby Warszawa przyspieszyła. Wiem, że jest to możliwe.

Co wiemy o Renacie Kaznowskiej? Od 1994 roku pracuje w samorządzie. Była dyrektorem śródmiejskiego Zarządu Tarenów Publicznych, pracowała przy zmianach w Ogrodzie Saskich, co wiązało się z protestami (chodziło o wycinkę drzew). Od 2015 była prezesem Pałacu Kultury i Nauki.

Zobacz: Pomnik Kaczyńskich to atrakcja Radomia: "To już prawie jak szlak pielgrzymi"

Źródło: Super Express TV

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: