WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Joanna Kluzik-Rostkowska o likwidacji gimnazjów: "To jest szaleństwo"

Joanna Kluzik-Rostkowska o likwidacji gimnazjów: "To jest szaleństwo"

16.09.2016, godz. 16:39
Joanna Kluzik-Rostkowska
Joanna Kluzik-Rostkowska, minister edukacji foto: Super Express

Likwidacja gimnazjów od 2017 roku? 16 września minister edukazji Anna Zalewska przedstawiła projekt ustawy, która ma zreformować system edukacji. Oznacza to powrót do 8-letniej podstawówki, 4-letniego liceum oraz 5-letniego technikum. Co o tym projekcie uważa Joanna Kluzik-Rostkowska, była minister edukacji?

Obecna minister edukacji przedstawiła projekt ustawy, która zakłada likwidację gimnazjów i powrót do 8-letniej podstawówki, 4-letniego liceum oraz 5-letniego technikum. Swoją opinię na ten temat wyraziła m.in. Joanna Kluzik-Rostkowska (PO). - To jest szaleństwo i początek wielkiego chaosu. To jest ten moment, który zapamiętamy jako czarny dzień polskiej edukacji - oceniła w rozmowie z TVN24 była szefowa MEN i dodała - Pani minister nie wysłuchała pół miliona osób, które podpisały się przeciwko likwidacji gimnazjów, nie wysłuchała związków zawodowych. To jest absolutna bzdura, że samorządy są "na tak".

Reforma edukacji oznacza wstrzymanie rekrutacji do gimnazjów już od roku szkolnego 2017/2018. Jak tłumaczyła Zalewska likwidacja gimnazjów będzie realizowanie w różnych wariantach tj. przekształcanie gimnazjum w ośmioletnią szkołę podstawową, włączenie go do podstawówki, przekształcenie w liceum ogólnokształce, technikum lub branżową szkołę pierwszego stopnia.

ZOBACZ: REFORMA EDUKACJI PiS! Wraca 8-letnia podstawówka i 4-letnie liceum

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: