WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Joanna Lichocka z PiS jest milionerką!

Joanna Lichocka z PiS jest milionerką!

02.08.2016, godz. 16:03
Joanna Lichocka
foto: AKPA

Jak już informowaliśmy, w środę pojawiły się na stronie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oświadczenia majątkowe posłów. Nasz podziw wzbudził majątek posła Ryszarda Petru czy wartość zegarka Michała Kamińskiego. Przeglądając dalsze oświadczenia zaskoczyła nas choćby emerytura Henryki Krzywonos (ok. 6200zł miesięcznie). Największe zdumienie wzbudziła w nas jednak Joanna Lichocka, obecna posłanka PiS, wcześniej znana głównie jako prawicowa dziennikarka. Okazuje się, że jeśli chodzi o majątek, jest ona godną rywalką Ryszarda Petru! A podobno na prawicowym dziennikarstwie nie dało się przez ostatnia lata zarobić...

O oświadczeniach majątkowych posłów pisaliśmy tuż po ich ukazaniu się na sejmowych stronach m.in. TUTAJ.

O ile Ryszard Petru był ,,oczywistym strzałem" jeśli chodzi o wskazanie wśród posłów milionerów, o tyle obecność Joanny Lichockiej w tym gronie jest zaskakująca. W swoim oświadczeniu majątkowym posłanka informuje, że ma zgromadzone zasoby w wysokości niecałych 5000 zł oraz 6500 dolarów amerykańskich. To wrażenia wielkiego może nie robi, ale ciekawe informacje zaczynają się pojawiać, gdy dalej przegląda się oświadczenie Lichockiej i patrzy na jej nieruchomości.

Posłanka posiada dwa mieszkania: pierwsze o powierzchni 125 m2, ktorego wartość oszacowała na ok. 900 000 zł zaś drugie o powierzchni 154 m2 którego wartość wyceniła na 1 400 000 zł. To nie wszystko- Lichocka posiada również 3 działki oraz 75% udziałów w czwartej działce. Wartość wszystkich ich oceniła na ok. 2 000 000 zł!

Jedno z mieszkań posłanka wynajmuje, z czego osiąga roczny dochód 87 600 zł (czyli 7300 zł za miesiąc). Ponadto z tytułu praw autorskich, oraz zatrudnienia w redakcjach osiągnęła prawie 130 000 dochód w 2015 roku. Dodatkowe niecałe 30 000 otrzymała za pracę w TV Republika. Cyfry te średnio pasują do często powtarzanej teorii, że dziennikarze ,,z prawej strony" zarabiali fatalnie względem swoich kolegów po fachu, którzy prezentowali inny punkt widzenia i schlebiali poprzedniej władzy.

Lichocka odniosła się już do swojego oświadczenia majątkowego na TT:

 

Zobacz także: Zobacz WILLĘ Kukiza za 1,5 mln

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: