WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Posłanka PiS Jolanta Szczypińska prosi o modlitwę

Posłanka PiS Jolanta Szczypińska prosi o modlitwę

11.08.2016, godz. 12:12
Jolanta Szczypińska
foto: EAST NEWS

Jolanta Szczypińska z wykształcenia jest pielęgniarką. Nic więc dziwnego, że w czasie pielgrzymowania w pieszych pielgrzymkach do Częstochowy... przebijała bąble pątnikom. Skąd to wiemy? Posłanka PiS wspomniała o tym na Twitterze, a na dowód pielgrzymkowych "zabiegów" wstawiła zdjęcie sprzed lat.

Posłanka Szczypińska to zapalona pątniczka. Jak się okazuje wędrowanie do Częstochowy nie jest jej obce. Szczypińska brała udział w pieszych pielgrzymkach wielokrotnie. Jak pochwaliła się kilka dni temu na Twitterze pielgrzymowała regularnie aż przez 25 lat, czyli od 1975 roku do 2000 roku! To niemały wyczyn patrząc na filigranową figurę posłanki - przejść tyle kilometrów nie każdy potrafi. Szczypińska pielgrzymowała z Warszawy, Torunia, Gdańska, Skrzatusza i Słupska, a to bardzo długie trasy. Jednak nie była jedynie zwykłą uczestniczką modlitewnych wypraw, ale czynnie włączała się w pomoc pielgrzymkowym braciom i siostrom.

Jolanta Szczypińska wspomina, że pomagała uporać się pielgrzymom z towarzyszącymi takim wędrówkom bolączkom, czyli przebijała bąble na stopach! A te zawsze pojawiają się po długim marszu. Szczypińska jako pielęgniarka robiła to z ogromną wprawą. Musiała to robić szybko i tak, by "pacjent" nie poczuł bólu, co chyba jej się udawało, skoro miała masę chętnych do "zabiegów" -  Przekuwałam bąbelki, chętnych nie brakowało ;) - wspomniała zadowolona na Twitterze.

Szczypińska na Twitterze: Bardzo proszę o modlitwę

Sama zresztą też miewała problemy z nogami na pielgrzymim szlaku: - Moja pierwsza pielgrzymka była ze złamaną kością stopy. Doszłam bo nie wiedziałam ze to złamanie :) uprzedzano mnie,ze nogi musza bolec , to sądziłam wtedy ze tak się dzieje ;) - skomentowała w Internecie. Ale jak widać mimo bólu, złamania kości w stopie, miło wspomina tamte czasy pielgrzymowania. Teraz niestety nie może uczestniczyć w pielgrzymce: - Tam,gdzie nie planowałam, niestety... - odpisała jednej z internautek na Twitterze. Całym sercem jest jednak z pielgrzymami: - Szczęść Boże wszystkim pielgrzymom zmierzającym na Jasna Górę! Posłanka bardzo prosi też o modlitwę tych, którzy idą do Częstochowy. O modlitewne wsparcie poprosiła ks. Janusza Chyłę: - Bardzo proszę o modlitwę, szczególnie teraz.. Przez wiele lat również pielgrzymowałam - napisała w odpowiedzi do wpisu księdza. I opublikowała czarno-białe zdjęcie, na którym widać, jak fachowo ogląda palce nogi jednemu z pielgrzymów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: