WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kaczyńska o #Czarnym Proteście: Efekt sprawnie przeprowadzonej MANIPULACJI

Kaczyńska o #Czarnym Proteście: Efekt sprawnie przeprowadzonej MANIPULACJI

06.10.2016, godz. 19:21
Marta Kaczyńska
foto: EAST NEWS

Tuż po tym, jak Sejm zajął się sprawą aborcji Marta Kaczyńska napisała felieton, w którym jasno wyraziła swoje stanowisko w tej sprawie. Bratanica prezesa PiS wyliczała: - Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin. Teraz Kaczyńska odniosła się do "Czarnego Protestu".

Kaczyńska od razu podkreślała, że nie jest za wprowadzeniem całkowitego zakazu abrocji, co było proponowane w obywatelskim projekcie ustawy "Stop aborcji". Marta Kaczyńska napisała wówczas w tygodniku "wSieci": - Kobiety powinny mieć zagwarantowaną możliwość podjęcia świadomej decyzji przy wsparciu odpowiednio przeszkolonego personelu medycznego, a także duchownych. Za swoją opinię została skrytykowana, m.in. przez publicystę Tomasza Terlikowskiego. Teraz, gdy za nami "Czarny Protest", a także odrzucenie projektu zakazującego aborcji, Kaczyńska znów zabrała głos.

Na Facebooku wyraziła swoje zdanie na temat protestów, które w poniedziałek odbyły się w Polsce. Zwróciła też uwagę, że tak jak przewidywała projekt zakazu aborcji nie został przyjęty do dalszych prac: - Zgodnie z moimi przewidywaniami projekt Ordo Iuris nie będzie dalej procedowany w Sejmie. I dodała, że wprowadzenia takich przepisów nie było realne, na co jak pisze, liczyli organizatorzy marszów: -  Wbrew temu co chcieliby twierdzić organizatorzy ,,Czarnego protestu" wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji nawet przez chwilę nie było realne.

I wyjaśnia, że "Czarnym Proteście" był efektem manipulacji: - Fala oburzenia, która przetoczyła się przez wiele polskich miast była efektem sprawnie przeprowadzonej manipulacji.


Zobacz: Marta Kaczyńska MIAŻDŻY projekt ustawy antyaborcyjnej! Apeluje też w sprawie in vitro!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: