WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Marta Kaczyńska o Smoleńsku. Przywołała sprawę Magdaleny Żuk

Marta Kaczyńska o Smoleńsku. Przywołała sprawę Magdaleny Żuk

05.06.2017, godz. 10:49
Marta Kaczyńska, Magdalena Żuk
foto: Fotomontaż SE.pl

Ostatnie doniesienia na temat katastrofy smoleńskiej są wstrząsające. Prokurator Marek Pasionek na konferencji prasowej powiedział, że w kilkunastu przypadkach okryto ciała więcej niż jednej osoby w trumnie. Zdaniem Marty Kaczyńskiej to, że w Polsce nie otwierano smoleńskich trumien było złamaniem zasad. Córka zmarłej prezydenckiej pary powiedziała, że ciało każdego Polaka, który zginął poza Polską, powinno być zbadane w kraju, tak jak było to w przypadku Magdaleny Żuk.

Marta Kaczyńska jest zbulwersowana tym doniesieniami na temat Smoleńska, która pojawiają się od pewnego czasu. W najnowszym wywiadzie prawniczka stwierdza wprost, że obraz działań państwa jaki wyłania się z ostatnich informacji jest przerażający: - To obraz makabryczny i absolutnie niedopuszczalny w cywilizowanym świecie i w naszej kulturze, zgodnie z której kanonami ciało osoby zmarłej traktuje się z szacunkiem - powiedziała. Kaczyńska uważa, że w kwietni u 2010 roku nie postąpiono tak, jak należy. Jej zdaniem trumny w Polsce powinny zostać otwarte w kraju, a ciała ofiar zbadane.

I dodaje, że po smoleńskiej tragedii przekonywano, iż jest zakaz otwierania trumien. Córka zmarłego prezydenta jako przykład podaje sprawę zmarłej w tajemniczych okolicznościach 27-latki w Egipcie: - Ciało każdego obywatela Polski, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach poza granicami kraju, musi być poddane badaniom. Otwiera się trumny żołnierzy, którzy polegli na misjach, czy jak w ostatnim czasie stało się przy okazji tragicznej śmierci pani Magdaleny Żuk - wyjaśniła Kaczyńska w wywiadzie.

O Ewie Kopacz powiedziała zaś: - Można odnieść wrażenie, że pani Ewa Kopacz przebywała w Moskwie niemal prywatnie. Brzmi to jak linia obrony, próba ucieczki od odpowiedzialności - stwierdziła Marta Kaczyńska w rozmowie z tygodnikiem "wSieci".

Zobacz: Sprawa Magdaleny Żuk. Jest kolejne tajemnicze nagranie! [WIDEO]

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: