WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Znany aktor o Kaczyńskim: NIEPRZEWIDYWALNY człowiek

Znany aktor o Kaczyńskim: NIEPRZEWIDYWALNY człowiek

04.08.2016, godz. 13:39
Jarosław Kaczyński
foto: AP

Zdaniem Jerzego Stuhra chociaż w Polsce mamy premier i prezydenta, to nieoficjalnie wszystkim rządzi Jarosław Kaczyński, a tak być nie powinno. Dlaczego? Bo to nieodpowiedzialne rządy: - Mówi się, że rządzi Kaczyński. Ale jakim prawem? I to jest rządzenie bez jakiejkolwiek odpowiedzialności. Bo oficjalnie rządzą przecież inni - burzy się aktor w rozmowie z wp.pl.

Jerzy Stuhr podkreślił, że od polityki chce być jak najdalej się da, ale nie znaczy to, że nie interesuje się tym co dzieje się w politycznym świecie. W najnowszym wywiadzie opowiedział o dobrej zmianie, ale i prezesie Prawa i Sprawiedliwość. Jak przyznał, chociaż na partie polityczne patrzy z góry, to boi się jednego - tego, że Jarosław Kaczyński rządzi nieoficjalnie: - Boję się natomiast jednego. Że ten nieprzewidywalny człowiek ma wpływ na rządzących. Z jakich powodów? Nie wiem. Mówi się, że rządzi Kaczyński. Ale jakim prawem? I to jest rządzenie bez jakiejkolwiek odpowiedzialności. Bo oficjalnie rządzą przecież inni - powiedział. Zdaniem aktora Kaczyński gardzi ludźmi, którzy chcą mu się przypodobać. - Ja sobie nawet nie wyobrażam, jak ten przewodniczący partii musi pogardzać ludźmi wokół siebie. Bo wie, że ma ich wszystkich na krótkiej smyczy. Boję się tylko, żeby oni za dużo nie napsuli…

Aktor ocenił też wszystkich zaangażowanych w "dobrą zmianę". Stuhr przewiduje, że ci ludzie wcale się na tym co robią nie znają:- Patrzę na ten kraj i słyszę zewsząd: „dobra zmiana”. Wszędzie obsadzają swoich ludzi i każdy z tych ludzi chce zrobić jak najlepszą zmianę. Ale nie każdy ma umiejętności, żeby tę dobrą zmianę zrobić! Od stadniny koni po MON. Boję się, że to ludzie niekompetentni, choć na pewno nie można im odmówić ambicji - martwi się aktor.

Czytaj: Ksiądz poucza Migalskiego: CYCKI nie śmierdzą

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: