WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kaczyński doprowadzi do przedterminowych wyborów na wiosnę? Tak uważa Piechociński

Kaczyński doprowadzi do przedterminowych wyborów na wiosnę? Tak uważa Piechociński

14.11.2016, godz. 12:54
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński foto: Super Express

W niedzielę Jarosław Kaczyński przekonywał, że "dzisiaj PiS jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. To dla nas duma, honor, to dla nas zobowiązanie". Słowa te skomentował były lider ludowców, Janusz Piechociński mówiąc: - Pod pomnikiem Dmowskiego Jarosław Kaczyński był narodowcem, pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego najlepszym kontynuatorem polskiej sanacji, a do Wierzchosławic PiS jedzie najczęściej przed wyborami. W jego opinii Jarosław Kaczyński dąży do tego, aby już na wiosnę przeprowadzić przedterminowe wybory samorządowe.

 

Jak stwierdził Piechociński: - Twierdzę, że Jarosław Kaczyński tak jak w 2007 roku, nie jesienią, ale wiosną, doprowadzi do przedterminowych wyborów parlamentarnych i temu służy ta olbrzymia aktywizacja.

O tym, że wiosną 2017 r. mogą odbyć się przyśpieszone wybory do samorządu terytorialnego mówi się już od jakiegoś czasu. Jednym z pretekstów miałaby być m.in. afera reprywatyzacyjna, która nie kończy się w Warszawie i w innych dużych miastach.

Choć PiS temu zaprzecza, o czym mówił m.in. Ryszard Terlecki w wywiadzie z "Rzeczpospolitą" (""Tam, gdzie rozmaite afery wysadzą w powietrze dotychczasowych prezydentów, jeżeli dojdzie do odwołania władz miasta, to tak może być", zaznaczając, że nie ma mowy o wyborach ogólnopolskich) niektórzy wciąż nie są o tym przekonani. Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus twierdzi, że docierają do niej sygnały o tym, że wybory będą w maju 2017 r. Politycy Nowoczesnej przekonują dziennikarzy, że PiS ma już gotowe listy wyborcze.

Zobacz także: Komorowski POUCZA dziennikarza: Weź się pan do roboty...

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: