WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kaczyński JASNO: Wyobrażam sobie, że rząd nie poprze Tuska na drugą kadencję! JEST ODPOWIEDŹ TUSKA!

Kaczyński JASNO: Wyobrażam sobie, że rząd nie poprze Tuska na drugą kadencję! JEST ODPOWIEDŹ TUSKA!

04.10.2016, godz. 18:42
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński foto: Super Express

Donald Tusk od dwóch lat zasiada na fotelu szefa Rady Europejskiej. Kilka miesięcy temu polityce PiS mówili, że powinno poprzeć się jego kandydaturę na kolejną kadencję, bo w końcu to rodak. Ale teraz okazuje się, że wszystkie te zapowiedzi prysnął jak bańka mydlana. Głos zabrał Jarosław Kaczyński i w rozmowie z gazetą "Polska The Times" zapowiedział, że poparcia dla Tuska może nie być.

W rozmowie z "Polska The Times", której fragment został opublikowany na stronie dziennika, Kaczyński mówi wprost: - Wyobrażam sobie, że polski rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej. Tusk to jest wielki problem. W Polsce toczą się postępowania i w Sejmie, i w prokuraturze, które mogą doprowadzić do tego, że zostaną mu postawione jakieś zarzuty. Czy taka osoba powinna stać na czele Rady Europejskiej? Mam daleko idące wątpliwości. Jego dalszy pobyt w Brukseli jest bardzo ryzykowny, przede wszystkim dla Unii Europejskiej. Powinniśmy UE ostrzec przed ewentualnymi problemami – powiedział prezes PiS.

A jeszcze przed wakacjami Ryszard Czarnecki, europoseł PiS mówił Nie zmieniamy skrajnie negatywnej opinii o Tusku jako premierze. Mamy jednak zasadę od wielu lat, że PiS zawsze popiera Polaków na każde stanowisko w organizacjach międzynarodowych. W podobnym tonie wypowiadał się wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki:Ja zawsze uważałem, że trzeba popierać Polaków na różne funkcje międzynarodowe, bez względu na to z jakich frakcji pochodzą i gdybym był eurodeputowanym pewnie podniósłbym za Donaldem Tuskiem rękę. Jednak co innego słowa polityków PiS, a co innego słowa prezesa.

Głos w tej sprawie na swoim Twitterze zabrał sam zainteresowany, Donald Tusk, który prowokacyjnie napisał:

 


Zobacz: Kukiz ZAATAKOWAŁ Muchę. Teraz... przeprasza [WIDEO]Źródło: Aleksandra Jaros
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: