WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kaczyński jesienią zastąpi Szydło?

Kaczyński jesienią zastąpi Szydło?

18.07.2016, godz. 10:52
Polacy wolą Szydło od Kaczyńskiego. Najnowszy sondaż Se.pl
foto: Archiwum

Sensacyjne informacje przynosi nowy numer Rzeczpospolitej. Jak wynika z ustaleń gazety, już jesienią może dojść do rekonstrukcji rządu na którego czele może stanąć Jarosław Kaczyński. Zmiana na stanowisku premiera ma mieć związek z konfliktem na linii Beata Szydło - Mateusz Morawiecki.

Do zmian w rządzie Beaty Szydło ma dojść jesienią. Z informacji do których dotarła Rzeczpospolita wynika, że ostry spór toczą ze sobą Mateusz Morawiecki i szefowa rządu. Wicepremier cały czas domaga się poszerzenia władzy w zakresie gospodarki, zaś Beata Szydło nie potrafi rozwiązać tej sytuacji. Ostro krytykowany za przedłużenie wprowadzanie ustawy o podatku od hipermarketów oraz zwlekanie z uszczelnieniem podatku VAT ma być minister finansów Paweł Szałamacha. W związku z tym kierownictwo partii rozważa rekonstrukcję rządu - premierem miałby zostać Jarosław Kaczyński, zaś Mateusz Morawiecki otrzymałby zwiększone kompetencje w zakresie gospodarki.

Komentując dzisiejszy artykuł w Rzeczpospolitej, marszałek Senatu stwierdził, że "jesienią nie będzie rekonstrukcji rządu. Najwyżej jakaś korekta" - powiedział Stanisław Karczeweski w Polsat News.

ZOBACZ: "Newsweek": GIGANTYCZNA DOTACJA dla szkoły męża Szydło!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: