WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kaczyński mówi o drugiej kadencji Dudy. Jest JEDEN warunek

Kaczyński mówi o drugiej kadencji Dudy. Jest JEDEN warunek

20.03.2017, godz. 12:36
Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński
Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej kandydata PiS na prezydenta. foto: FOTO SE

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu w najnowszym numerze tygodnika "wSieci". Większość rozmowy poświęcona jest niedawnemu szczytowi Unii Europejskiej, ponownemu wyborowi Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej i pozycji Polski w UE. Ale prezes PiS mówił też o kolejnych wyborach prezydenckich. Kaczyński przewiduje, że wygra je Andrzej Duda. Aby tak się stało musi zostać spełniony jeden warunek.

Prezes Jarosław Kaczyński nie obawia się, że w kolejnych wyborach prezydenckich Donald Tusk, obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, może zagrozić reelekcji Andrzeja Dudy. Zdaniem szefa PiS to mało prawdopodobne: - Sądzę, że w ciągu tych dwóch i pół roku Donald Tusk będzie miał bardzo złą kartotekę w Polsce, i to z różnych powodów. Nie sądzę, by był groźnym kandydatem na prezydenta. Może ktoś inny, ale nie on - ocenił Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem. Zdaniem prezesa to Andrzej Duda ma duże szanse na drugą kadencję. Jarosław Kaczyński przyznał, że Duda ma kolejne pięć lat prezydentury w kieszeni. Jest tylko jeden warunek, by tak się stało. Chodzi o to, że nie może wydarzyć się nic groźnego: - Moim zdaniem Andrzej Duda, jeśli nic dramatycznego się nie wydarzy, nie będzie miał wielkich kłopotów ze zwycięstwem - powiedział.

Kaczyński wie jednak, że pycha kroczy przed upadkiem. Pamięta, jak to było z Komorowskim, gdy wielu uważało, że wygra. - Doświadczenie Bronisława Komorowskiego nakazuje zachować też pokorę - podkreślił Kaczyński.

Zobacz: Zawiadomienie ws. zdarzeń pod Wawelem. ZNIEWAŻYLI Kaczyńskiego?

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: