WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kaczyński na miesięcznicy smoleńskiej: Niedługo poznamy prawdę

Kaczyński na miesięcznicy smoleńskiej: Niedługo poznamy prawdę

11.09.2016, godz. 09:56
Miesięcznica smoleńska
foto: Super Express

W sobotę minął kolejny miesiąc od katastrofy smoleńskiej. Za nami już 77. miesięcznica smoleńska. Jak zawsze 10 każdego miesiąca, przed Pałacem Prezydenckim przemawiał Jarosław Kaczyński. Mówił o tym, że już niebawem dowiemy się prawdy o tym , co wydarzyło się w Smoleńsku. -To będzie dzień smutny, ale jednak będzie to dzień wielki -mówił Kaczyński.

Prezes PiS w swoim wystąpieniu mówił poznaniu prawdy i pomnikach, które zostaną postawione przez Pałacem Prezydenckim. Chodzi o pomniki prezydenta Kaczyńskiego i drugi upamiętniający wszystkie ofiary: - Już niedaleko do momentu, kiedy będziemy znali prawdę, kiedy powstaną dwa pomniki: pomnik smoleński i pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie obyło się też bez wspomnienia o wrogach: - Nasi przeciwnicy, ci którzy przez lata wydawali się triumfować, mają dziś tylko jedną broń, starą broń komunistów i ich sojuszników, czyli prowokacje. Ale oni przegrali, my zwyciężyliśmy - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Prezes partii rządzącej wspomniał też o dalekiej drodze, jaka jeszcze czeka Polskę: - Jeszcze bardzo wiele przed nami, wiele niebezpieczeństw. Ta droga, droga do Polski niepodległej, sprawiedliwej, prawdziwie suwerennej i wolnej to droga trudna i droga pod górę. To droga, na której zawsze będą przeszkody. Przejdziemy tę drogę, jestem o tym przekonany - zaznaczył. A przekonanie to, jak mówił prezes, jest umacniane kolejnymi miesięcznicami.

Czytaj: Misiewicz się TŁUMACZY - wydał OŚWIADCZENIE

Jarosław Kaczyński powiedział, że nadal trzeba się spotykać przed Pałacem, aż do dnia, w którym prokuratura i komisja badająca katastrofę smoleńska, podadzą komunikaty. Wtedy też zostaną postawione pomniki, a wszystko będzie dopełnione: - Wtedy będzie można powiedzieć, że nasza misja została wypełniona. To jeszcze potrwa, ale to już niedługo. Kaczyński poprosił zebranych, by wytrwali: - Z całą pewnością przyjdzie taki dzień, że będziemy mogli powiedzieć, że wypełniliśmy obowiązek wobec ojczyzny, wypełniliśmy obowiązek wobec poległych. To będzie dzień smutny, ale jednak będzie to dzień wielki.

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: