WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kaczyński nie podejmie rękawicy- debaty z Tuskiem nie będzie

Kaczyński nie podejmie rękawicy- debaty z Tuskiem nie będzie

05.10.2016, godz. 10:04
Jarosłak Kaczyński i Donald Tusk
Jarosłak Kaczyński i Donald Tusk foto: EAST NEWS

We wtorek Donald Tusk odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział, że PiS może go nie poprzeć w jego staraniach o drugą kadencję szefa Rady Europejskiej. Prezes PiS zasugerował również, że były premier może mieć niedługo postawione zarzuty karne. Na słowa te błyskawicznie zareagował były lider PO, pisząc na Twitterze: - To może debata, Panie Prezesie? O Europie, Polsce i Pana insynuacjach. Jestem do dyspozycji. Jak się okazuje, propozycją taką nie jest zainteresowany sam Kaczyński.

Jak powiedział Kaczyński: - Proszę państwa, nie jestem w stanie rozmawiać z panem Tuskiem - ani o tym, by został świadkiem koronnym; małym albo dużym, ani o zgodzie na karę. Nie ma o czym rozmawiać, on nie jest partnerem politycznym.

Podobnie stwierdziła w RMF FM rzecznik PiS, Beata Mazurek: - Oczywiście prezes Kaczyński nie będzie promował taką debatą pana Donalda Tuska (...) Nie warto rozmawiać z Tuskiem. (...) W mojej ocenie jest to człowiek, który na arenie politycznej polskiej się skompromitował, nie dbał o interesy Polski. Nie ma powodu, by rozmawiać z nim po to, by uwiarygadniać jego pozycję.

Zawiedziony postawą Kaczyńskiego jest na pewno Mariusz Max Kolonko, który z entuzjazmem przyjął pomysł Tuska i zaoferował nawet własną pomoc:

 

 

A Wy, drodzy Czytelnicy jak sądzicie? Gdyby doszło do werbalnego starcia Tuska z Kaczyńskim, to kto wyszedłby z niego zwycięsko? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie albo do wyrażenia zdania w komentarzu.

Zobacz także: Kaczyński: Nie poprzemy Tuska na drugą kadencję, może dostać zarzuty

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: