WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kaczyński po spotkaniu z Theresą May: rozmawialiśmy jako szefowie partii [ZDJĘCIE]

Kaczyński po spotkaniu z Theresą May: rozmawialiśmy jako szefowie partii [ZDJĘCIE]

23.03.2017, godz. 20:16
Jarosław Kaczyński, Theresa May
foto: Fotomontaż SE.pl

Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May miało się odbyć wczoraj, 22 marca, jednak ze względu na tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce pod londyńskim parlamentem, zostało przełożone. Prezes PiS spotkał się z May dzień później - dzisiaj o 16:45. - Rozmawialiśmy jako szefowie partii - powiedział po spotkaniu Jarosław Kaczyński.

Podczas spotkania w Londynie Kaczyński i May mieli rozmawiać o stosunkach Polski z Wielką Brytanią oraz o sprawach związanych z Brexitem. Jak zdradził prezes PiS, na spotkaniu dużą uwagę poświęcili sytuacji Polaków żyjących na Wyspach Brytyjskich. - Uzyskaliśmy zapewnienie, że już w pierwszej fazie negocjacji Wielka Brytania będzie chciała załatwić tę sprawę w sposób pozytywny. Oczywiście na zasadzie wzajemności, bo rzecz będzie musiała dotyczyć całej Unii Europejskiej, a nie tylko Polski - ujawnił po spotkaniu. - Rozmowa dotyczyła także innych kwestii, innych postulatów Polski w dziedzinie gospodarczej, obronnej, a nawet podatkowej - powiedział. 

- Bardzo się cieszę z tej rozmowy, bo tragedia, która spotkała Wielką Brytanię, mogła ją uniemożliwić, a mimo wszystko do niej doszło, to też jest symptom naszych dobrych stosunków - podsumował spotkanie z premier Theresą May.

Zobacz też: Spotkanie Kaczyńskiego z premier Wielkiej Brytanii Theresą May JEDNAK SIĘ ODBĘDZIE

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: