WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kaczyński postawił Dudzie ULTIMATUM? Mocne słowa

Kaczyński postawił Dudzie ULTIMATUM? Mocne słowa

25.07.2017, godz. 13:06
Marek Kuchciński
Marek Kuchciński foto: EAST NEWS

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński napisał na Twitterze do jednego z dziennikarzy tygodnika "Newsweek", kierowanego przez Tomasza Lisa: - Redaktorze Krzymowski, proszę nie kłamać... O co chodzi? Dlaczego marszałek zarzuca dziennikarzowi kłamstwo? Okazuje się, że sprawa dotyczy tekstu na temat wczorajszego spotkania w Belwederze.

W poniedziałek na Nowogrodzkiej zwołano pilną naradę. Przed południem do siedziby partii przyjechali najważniejsi politycy. Długo rozmawiali z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Natomiast po południu odbyło się spotkanie marszałków i premier w Belwederze. Z prezydentem rozmawiali Marek Kuchciński, Stanisław Karczewski i Beata Szydło. Tygodnik "Newsweek" twierdzi, że zna kulisy spotkania. Według "Newsweeka" spotkanie odbyło się w nerwowej atmosferze, a przybyli do prezydenta rozmówcy mieli do niego żal. Zdaniem "Newsweeka" rozmówcy Dudy chcieli, by podpisał ustawy o SN i KRS, jednak prezydent Duda miał zostać nieugięty.

Jak czytamy na newsweek.pl: - Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w poniedziałek żądał od prezydenta Andrzeja Dudy zmiany decyzji i podpisania ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS - ustalił „Newsweek” . - Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji – mówił Kuchciński. Ale został odprawiony z kwitkiem. Do publikacji redaktora Krzymowskiego odniósł się na Twitterze marszałek Marek Kuchciński: - Redaktorze Krzymowski, proszę nie kłamać...- napisał.

Również marszałek Senatu, Stanisław Karczewski odniósł się do doniesień "Newsweeka":

Zobacz: OSTRE słowa Kaczyńskiego do kierownictwa partii!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: