WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kaczyński powinien poprzeć Tuska [SONDAŻ DLA SE.pl]

Kaczyński powinien poprzeć Tuska [SONDAŻ DLA SE.pl]

30.07.2016, godz. 05:00
donald tusk, jarosław kaczyński
foto: Super Express

51 proc. ankietowanych uważa, że PiS powinien poprzeć Donalda Tuska (59 l.), gdy ten zechce zostać w Brukseli na kolejne dwa i pół roku. Ostatnio jednak politycy PiS grillują byłego premiera, tak, że nie powinien być pewien ich poparcia.

Zanim Tusk wyleciał do Brukseli, Jarosław Kaczyński (67 l.) pożegnał go jak najlepszego przyjaciela. - Trzymaj się, życzę ci wszystkiego najlepszego - miał powiedzieć, ściskając mu dłoń w Sejmie. Wcześniej publicznie wyznał w swoim stylu: "Premierem był złym, nawet bardzo złym, ale życzę mu jak najlepiej jako przewodniczącemu Rady Europejskiej, gratuluję tego wyboru". To było w 2014 roku. Dziś Tusk ma do zakończenia kadencji 9 miesięcy i może ubiegać się o kolejne 2,5 roku. Musi jednak uzyskać większościowe poparcie 28 państw członkowskich.

Zobacz: Rokita DRWI z nadwagi papieża Franciszka i jego czułości dla prostytutek

Czy Kaczyński pomoże człowiekowi, z którym tyle razy przegrał i którego oskarża moralnie o śmierć brata? Ostatnio w PiS są nastroje na nie. Pod koniec czerwca prezes PiS stwierdził, że Tusk jest odpowiedzialny za Brexit i "powinien zniknąć z europejskiej polityki". Później marszałek Senatu Stanisław Karczewski (61 l.) powiedział, że były szef Platformy nie zasługuje na poparcie. A już we wrześniu rusza sejmowa komisja do wyjaśnienia afery Amber Gold, przed którą Donald Tusk ma się tłumaczyć.

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: