WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kaczyński sprząta po awanturze o aborcję

Kaczyński sprząta po awanturze o aborcję

08.10.2016, godz. 02:00
PREZES SPRZĄTA PO AWANTURZE.
foto: Super Express

To było jedno wielkie sprzątanie Jarosława Kaczyńskiego (67 l.) po awanturze o aborcję! Sejmowe głosowanie ujawniło głębokie podziały w PiS. Dlatego prezes wezwał w czwartkowy wieczór na Nowogrodzką kierownictwo, by zapanować nad rozlanym aborcyjnym mlekiem.

Tego dnia Kaczyński tuż przed sejmowymi głosowaniami zebrał swoich posłów, by dać im wytyczne co do głosowania nad projektem całkowicie zakazującym aborcji. Jednak kilkudziesięciu polityków nie posłuchało prezesa i opowiedziało się za restrykcyjnym projektem. Wcześniej przez Polskę przetoczyła się fala protestów kobiet, co dla prezesa miało być szokiem.

- Nie wiem, po co ta wojna o aborcję, którą rozpętaliśmy na własne życzenie. A teraz prezes musi to wszystko sprzątać i przywoływać do porządku niepokornych w PiS - mówi nam ważny polityk partii.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Kaczyński na spotkaniu w czwartkowy wieczór omawiał wojnę o aborcję i szukał wyjścia z sytuacji. - Panował nastrój pracy i powagi. Myśleliśmy, ile jeszcze możemy zrobić dla Polski. Jarosław Kaczyński był w bardzo dobrej formie - mówi nam Marek Suski (58 l.) z PiS.

Zobacz: Posłanka wietrzy nogi w Sejmie!

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: