WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kaczyński tłumaczy potrzebę reformy sądownictwa- "wątpliwa moralność sędziów"

Kaczyński tłumaczy potrzebę reformy sądownictwa- "wątpliwa moralność sędziów"

14.07.2017, godz. 13:51
Jarosław Kaczyński na kongresie PiS: Pogroził ministrom i postraszył Niemców
Jarosław Kaczyński na kongresie PiS: Pogroził ministrom i postraszył Niemców foto: EAST NEWS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński w piątkowe popołudnie postanowił publicznie wystąpić na specjalnie zwołanej konferencji prasowej i odnieść się do krytyki reformy sądownictwa, jaką przeprowadza jego partia. W swoim przystąpieniu tłumaczył intencje reformatorów, uderzając przy tym w obecny system i jego przedstawicieli. Nie wahał się przy tym użyć mocnych słów, mówiąc o "wątpliwej moralności sędziów".

Kaczyński rozpoczął swoje przemówienie od słów, że "w programie PIS była reforma wymiaru sprawiedliwości. Dotrzymujemy słowa. To, co obiecaliśmy, realizujemy". Następnie kontynuował: - Zapowiedzi odnosiły się do realnych problemów społecznych. Tym problemem jest stan polskiego sądownictwa, które cierpi na dwie poważne choroby - upadek zasad oraz niesprawność, przewlekłość postępowania. Sądownictwo cierpi na niesprawność i upadek zasad moralnych, stąd pewien rozmach zmian, które przeprowadzamy (...) Tego się nie da zmienić bez bardzo daleko posuniętych przedsięwzięć. Nic nie wskazuje na to, by inne zmiany mogły poprawić sytuację (...) To sądownictwo jest niczym innym, jak kontynuacją sądownictwa z PRL-u, która jest szkodliwa.

 

 

Prezes PiS odniósł się również do działań opozycji. Jak mówił: - Padają zapowiedzi zmierzające do tego, żeby demolować polskie państwo. To, co mówił szef PO Grzegorz Schetyna to nic innego, jak demolowanie polskiego państwa. Jeżeli chodzi o to, co zapowiada opozycja, to odpowiadałem: będziemy robili swoje i będziemy przestrzegali prawa. Opozycja mówi o zamachu stanu. Czy zamachem stanu nie jest przypadkiem grożenie ulicą?

 

 

Zobacz także: Wałęsa przyznał się na wizji, że dostał mieszkanie od SB!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: