WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kaczyński zdradził plany na przyszłość Saryusz-Wolskiego

Kaczyński zdradził plany na przyszłość Saryusz-Wolskiego

16.03.2017, godz. 10:45
Kaczyński, Saryusz-Wolski
foto: Fotomontaż SE.pl

Do tej pory można ocenić, że Jacek Saryusz-Wolski stracił na tym, że przyjął propozycję PiS startu przeciwko Donaldowi Tuskowi w wyborach na szefa Rady Europejskiej. Wykluczono go z centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej (EPL), jak również stracił miejce w komisjach spraw zagranicznych i konstytucyjnych w europarlamencie. Przez długi czas politycy PiS zapewniali, że nie oferowali oni żadnych korzyści Saryusz-Wolskiemu w zamian za kandydowanie. Tymczasem w najnowszym wywiadzie dla portalu Salon24.pl Jarosław Kaczyński zdradził, co może czekać w przyszłości byłego europosła PO.

 

Kaczyński zapytany o dalsze plany polskiego rządu względem Saryusza-Wolskiego stwierdził, że PiS jest do byłego polityka PO "ciepło nastawione". Jak podkreślił na wstępie: - Żeby było jasne - nie było żadnych naszych zobowiązań wobec niego. Jego działanie było pro bono. Natomiast jeśli będzie chciał z nami współpracować, będziemy usatysfakcjonowani. Dziś jednak jest on wolnym elektronem.

Dopytywany czy dopuszcza myśl, by Saryusz-Wolski zajął jakieś ważne stanowiska, Kaczyński nie zaprzeczył. Odparł, że "jak najbardziej". Zastrzegł jednak, że "żadnych decyzji w tej sprawie nie ma". Dodał, że Europie i Polsce mogą przydać się "jego ogromne kompetencje i przywiązanie do idei jedności Europy" oraz "szczery patriotyzm".

Zobacz także: Nitras GRZMI: Kukiz oddaj kasę za hotel sejmowy!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: