WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kaczyński zlikwiduje Radę Mediów Narodowych?

Kaczyński zlikwiduje Radę Mediów Narodowych?

16.08.2016, godz. 13:51
Krzysztof Czabański
Krzysztof Czabański foto: SE/EAST NEWS

Jedną ze zmian, jakie wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość było powołanie do życia Rady Mediów Narodowych. Instytucja ta miała sprawować pieczę nad publiczną telewizją i radiem w lepszy sposób niż KRRiT. Jednak już pierwsze posiedzenie RMN skończyło się dużą awanturą związaną z odwołaniem Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Teraz, jak informuje "Gazeta Wyborcza" dalszy los tego organu "zawisł na włosku". Przewodniczący, Krzysztof Czabański ma obawiać się, że prezes Jarosław Kaczyński będzie chciał ją rozwiązać i potraktować jako nieudany eksperyment.

Według doniesień "GW" Czabański mocno niepokoi się o to, czy RMN przetrwa po tym, jak potraktował do Kaczyński w trakcie sporu o dalsze losy Jacka Kurskiego. Swoimi obawami i planami ratunkowymi dzieli się on podobno nawet ze swoimi politycznymi przeciwnikami. Jak zdradzić miał rozmówca gazety: - Czabański opowiada o tym na prawo i lewo. Jeszcze nigdy nie widziałem go w tak złym stanie.

Czabański miał przygotować dużą ustawę medialną, co ostatecznie mu się do tej pory nie udało. To, w połączeniu z nieudaną próbą odwołania Jacka Kurskiego (którą miał zablokować sam Kaczyński) sprawiło, że pojawiły się głosu co do sensu funkcjonowania RMN oraz sprawiło, że notowania przewodniczącego miały znacząco spaść w siedzibie PiS.

Postulat likwidacji RMN wystosowali m.in. blisko związani z władzą bracia Karnowscy, którzy bronili Jacka Kurskiego. Ponadto Bronisław Wildstein napisał: Czerwona kartka dla Rady Mediów Narodowych! Jak jednak zasugerował dziennikarz "Rzeczpospolitej", podłoże tego może być inne:

 

 

W środę ma się odbyć drugie posiedzenie RMN, gdzie mają zostać przygotowane warunki konkursu na szefa TVP. Spekuluje się jednak, że w tym przypadku Czabański będzie mógł otrzymać rozkaz bezpośrednio od Kaczyńskiego, aby to właśnie Kurski go wygrał.

Zobacz także: Bezczelność roku? Gronkiewicz-Waltz chciała "podpiąć się" pod sukces Włodarczyk, gdy tymczasem...

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: