WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kalita o spotkaniu z Dudą: Fajnie się zachował, przytulił mnie

Kalita o spotkaniu z Dudą: Fajnie się zachował, przytulił mnie

01.12.2016, godz. 12:41
Były rzecznik Tomasz Kalita bierze ślub
Były rzecznik Tomasz Kalita bierze ślub foto: Super Express

Tomasz Kalita razem ze swoją małżonką Anną udzielił obszernego wywiadu dla dwutygodnika "VIVA". Opowiadali w nim m.in. o swojej wspólnej walce z glejakiem mózgu byłego rzecznika SLD, walce o dostęp do medycznej marihuany, życiu przed chorobą czy też historii ich miłości. Bardzo ciekawym fragmentem rozmowy jest wspomnienie Kality ze spotkania z parą prezydencką i jego relacjach z Andrzejem Dudą.

Jak się okazuje, spotkanie zaaranżował sam prezydent. Jak wspominał Kalita: - To prezydent do mnie zadzwonił. Była nawet zabawna sytuacja, bo zatelefonował jeden z urzędników, mówiąc, że prezydent mnie zaprasza. A ja na to, że muszę żonę zapytać, czy mogę przyjść. My z Andrzejem Dudą znamy się jeszcze z Krakowa, gdy kandydowaliśmy razem do Sejmu w 2011 roku. I zawsze- choć z różnych opcji- mieliśmy sympatyczne relacje. Prezydent powiedział, że dowiedział się z mediów o mojej chorobie i jest bardzo poruszony.

Następnie były rzecznik SLD dodał: - Fajnie się zachował, przytulił mnie i zwracaliśmy się do siebie po imieniu. Sam mi podał argument, który teraz wykorzystuję, że skoro morfina jest dostępna na receptę, to dlaczego z marihuaną nie może być tak samo. Żona Kality dodała: - Od tego czasu jesteśmy przekonani, że prezydent podpisze tę ustawę, a to już wiele.

Zapytany o to, jak się czuje w momencie, w którym rząd m.in. dzięki temu zajął się tematem używania marihuany w celach leczniczych, Kalita odpowiedział: - Mam poczucie, że coś zrobiłem nie tylko dla siebie, lecz także dla innych, ciężko chorujących ludzi. Cieszę się po prostu. Jak argumentował: - Życie nie jest zero-jedynkowe. To tak samo jak z olejem z konopi. Jeżeli ktoś chce, żeby był legalny, to nie znaczy, że zamierza się nim otumaniać i że jest narkomanem. Też jestem przeciwnikiem palenia marihuany i innych używek. Trzeba jednak skończyć z hipokryzją. Dziś nawet gimnazjaliści są w stanie kupić "marychę", a władze przymykają na to oczy.

Zobacz także: Tomasz Kalita: Radziwiłł kłamie w sprawie marihuany

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: