WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kamienica męża Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wraca sprawa fałszywych dokumentów

Kamienica męża Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wraca sprawa fałszywych dokumentów

25.10.2016, godz. 11:11
PROKURATURA SPRAWDZI KAMIENICĘ WALTZA.
foto: Super Express

Dość nieoczekiwanie prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała, że kamienica, w której udziały otrzymał w spadku jej mąż, mogła zostać zwrócona na podstawie fałszywych dokumentów. Zwróciła się ona z wnioskiem do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, prosząc o kontrolę sprawy zwrotu kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. O sprawie poinformował rzecznik stołecznego ratusza, Bartosz Milczarczyk.

Część nieruchomości przy Noakowskiego 16 została w 2003 roku zwrócona mężowi prezydent stolicy. Hanna Gronkiewicz-Waltz w piśmie do Kolegium miała napisać, że decyzje dotyczące zwrotu budynku z 22 sierpnia 2003 roku mogły zostać wydane na podstawie fałszywych dokumentów. Decyzje o zwrocie nieruchomości podjął urzędujący wówczas prezydent Warszawy, Lech Kaczyński.

HGW powołuje się na decyzję Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012 roku. Wówczas to zablokowany został zwrot sąsiedniej kamienicy (nr 12). Według informacji Radia Zet, w powojennej historii tej kamienicy pojawia się ten sam oszust, który wyłudził od prawowitych właścicieli także budynek przy ulicy Noakowskiego 16 i od którego kupił nieruchomość między innymi wuj Andrzeja Waltza.

W tym samym czasie mąż prezydent, Andrzej Waltz uruchomił stronę internetową, na której opublikował oświadczenie w sprawie zwrotu przedmiotowej kamienicy, gdzie tłumaczy w nim okoliczności nabycia przez niego - w ramach spadku - praw do nieruchomości. Jak napisano w oświadczeniu, decyzje w tej sprawie, wydane zostały z upoważnienia ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego. W ich wyniku Andrzej Waltz otrzymał, wraz z resztą 11 spadkobierców prawo do wieczystego użytkowania tych gruntów na 99 lat. Jak czytamy w oświadczeniu, udział Andrzeja Waltza w nieruchomości wyniósł 0,0684. Zaznaczono również, że w tamtym czasie prominentne funkcje w państwie i Warszawie pełnili np. Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Mariusz Błaszczak czy też Jacek Sasin.

Jak ocenił ten ostatni:

 

 

Zobacz także: SZOKUJĄCE KWOTY jakimi Warszawa obdarowywała m.in. fundację byłego prezesa TK

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: