WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kamil Durczok GORZKO o pracy w TVN: Byłem pozycją w Excelu

Kamil Durczok GORZKO o pracy w TVN: Byłem pozycją w Excelu

03.10.2016, godz. 10:45
PROKURATERA NIE BĘDZIE ŚCIGAŁA DURCZOKA
KAMIL DURCZOK foto:

Tak jak on czuje się niejeden pracownik wielkiej korporacji. Redaktor Kamil Durczok w najnowszym wywiadzie opowiada o kulisach pracy dla TVN i atmosferze w jakiej rozstawał się z firmą. - Tak jak już powiedziałem, byłem dla niego pozycją w tabelce Excela. Kalkulowałem się albo się nie kalkulowałem - mówi Durczok o prezesie TVN, swoim byłym szefie. Gorzkie słowa padają w kontekście oskarżeń o molestowanie i mobbing jakich według dziennikarzy "Wprost" miał dopuścić się Kamil Durczok wobec podwładnych dziennikarek.

Był symbolem i dumą "Faktów TVN", miliony widzów codziennie spotykało się z nim przed ekranami swoich telewizorów, punktualnie o godzinie 19:00. Teraz opowiada o swoim rozstaniu z firmą dla której zostawił spory kawałek życia. Redaktor Kamil Durczok w rozmowie z "Newsweekiem" zdradza gorzkie kulisy swojego odejścia z TVN po oskarżeniach o mobbing i molestowanie wobec podwładnych. - Tak jak już powiedziałem, byłem dla niego pozycją w tabelce Excela. Kalkulowałem się albo się nie kalkulowałem. - mówi Durczok i dodaje - Obciążałem ich wizerunkowo.

Dziennikarz podkreśla, że praca była dla niego bardzo ważna i chociaż bywał nerwowy wobec podwładnych to nigdy nie dopuścił się molestowania. Durczok pytany o przypadki mobbingu w TVN nie daje już tak jednoznacznej odpowiedzi. - A potrafi pani rozgraniczyć, co jest mobbingiem, a co zwykłym - zgoda, czasem brutalnym - egzekwowaniem dyscypliny - odpowiada na pytanie o przypadki mobbingu gwiazdor "Faktów TVN"  Jednocześnie podkreśla, że nie dopuszczał się przypadków systematycznego niszczenia podwładnych. Kamil Durczok był redaktorem Faktów TVN od 1 maja 2006 roku do 10 marca 2015 roku.


Zobacz też: Durczokowie o swojej miłości: Dobrze nam razem

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: