WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kamil Durczok myślał o SAMOBÓJSTWIE? Depresja i alkohol w tle

Kamil Durczok myślał o SAMOBÓJSTWIE? Depresja i alkohol w tle

06.10.2016, godz. 12:30
Kamil Durczok
Kamil Durczok foto: Super Express

Kamil Durczok, po długim okresie milczenia, wraca na medialny świecznik. Otworzył swój własny portal i napisał książkę. Ostatnio udzielił obszernego wywiadu dwutygodnikowi Viva!, w którym opowiada o najcięższym okresie swojego życia. Nie zabrakło trudnych pytań, m.in. o depresję, procesy z "Wprost" i... myśli samobójcze.

Nie molestowałem. Jestem niewinny. - utrzymuje Kamil Durczok. Mimo to, afera sprzed póltora roku zamieniła życie dziennikarza w piekło. Stracił pracę, dobre imię, pieniądze i pewnie zaufanie niejednej z bliskich osób. To musiało się odbić na jego zdrowiu. Durczok przebywał jakiś czas w szpitalu. Tam odciął się od kolejnych donosów i plotek, które szturmowały pierwsze strony gazet i portali internetowych. - Wykorzystałem moment szpitalny tak bardzo, jak się dało. (...) To było moje czwarte lądowanie na oddziale kardiologii. Rachunek za fantastyczne, kolorowe życie, które wiodłem przed kamerami - przyznaje Durczok w rozmowie z Romanem Praszyńskim.

Bajeczne życie Durczoka odbiło mu się czkawką. Zapytany, kiedy odbił się od dna, odpowiada, że "aż tak daleko nie był", ale kiedy pada pytanie o samobójstwo, w odpowiedzi pojawia się wielokropek. To wymowne milczenie wyraża więcej niż słowa i może oznaczać tylko jedno...

Na szczęście czarne chmury nad głową Durczoka przegonili najbliżsi - była żona, z którą dziennikarz nadal się przyjaźni, i kolega "jeszcze ze szkolnej ławki". Dziś depresja jest tylko wspomnieniem, a były szef Faktów TVN może w końcu skupić się na nowych projektach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: