WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kamiński "grubo popłynął": - Jestem jak żołnierz wyklęty

Kamiński "grubo popłynął": - Jestem jak żołnierz wyklęty

19.08.2016, godz. 11:28
Michał Kamiński
foto: Super Express TV

Michał Kamiński, wyrzucony jakiś czas temu z Platformy Obywatelskiej przez Grzegorza Schetynę, udzielił obszernego wywiadu gazecie "Dziennik Gazeta Prawna". Opowiadał w nim o kulisach tych decyzji. Jak stwierdził, używając dość szokującego porównania: - Nie zrobiłem nic, co by usprawiedliwiało moje wyrzucenie z Platformy. Nic nie nabroiłem. Jestem przykładem "żołnierza wyklętego".

W rozmowie Kamiński tłumaczy, że choć próbowano szukać powodów, które usprawiedliwiłyby wydalenie go z partii to ostatecznie nie znaleziono żadnych. Jak stwierdził: - Wyrzucając mnie z PO, nie przywołano żadnej mojej konkretnej wypowiedzi, w której bym zaszkodził Platformie ani czynu, którego bym się dopuścił. Ponadto zasugerował, że powodem mógł być jego brak zgody na proponowanę przez Schetynę zmianę w PO, która miałaby podążać "bardziej w prawo".

Jak stwierdził, nie ma żadnych dowodów na to, że działał na szkodę PO. Jak zaznaczył, "jest tylko człowiekiem i trzeba widzieć go we właściwych proporcjach". Zadeklarował również , że będzie teraz posłem opozycyjnym wobec PiS i "będzie dążył do tego, by PiS nie rządził dłużej, niż jest to konieczne". Co ciekawe, stwierdził, że PiS (ludzie znajdujący się blisko prezesa) oferował mu powrót w swoje progi, ale odmówił.

Jak mówił, jego rezygnacja z członkostwa w PiS przed paru laty była kalkulowana. Wspominał, że choć kiedyś był fanem braci Kaczyńskich, to nie akceptował go tzw. "zakon PC": - Byłem w dobrych relacjach zarówno z Lechem, jak i Jarosławem. W PiS uchodziłem jednak zawsze za lewe skrzydło. Wiem, że nigdy nie pasowałem do ich zakonu. Na koniec złowieszczo prognozował  najbliższe działania partii rządzącej: - Jesień w Sejmie może być gorąca. Zapowiada się kolejna odsłona walki o Trybunał Konstytucyjny, nie wykluczam, że PiS kolejny raz zaostrzy kurs, zacznie się wsadzanie ludzi do więzień, będzie próba zamachu na Warszawę.

Zobacz także: OFICJALNIE- Durczok zakłada własny serwis internetowy i SZUKA pracowników!

 
Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: