WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Karczewski skomentował BŁĄD w ustawie o Sądzie Najwyższym

Karczewski skomentował BŁĄD w ustawie o Sądzie Najwyższym

22.07.2017, godz. 20:58
Stanisław Karczewski
foto: EAST NEWS

Przyjęta bez poprawek ustawa o Sądzie Najwyższym zawiera błąd. Wie o tym marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Sprawę skomentował na Twitterze. Napisał też, co trzeba w takiej sytuacji zrobić.

W nocy z piątku na sobotę senatorowie, po kilkunastu godzinach posiedzenia, przyjęli ustawę o Sądzie Najwyższym. Jednak okazało się, że w jej zapisie jest poważny błąd. Chodzi o dwa artykuły 12 i 18. Jeden z tych artykułów mówi, że Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN przedstawia prezydentowi Polski pięciu kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego z sędziów Sądu Najwyższego w stanie czynnym, zaś drugi, że Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego dokonuje wybory trzech kandydatów na I prezesa. Błąd skomentował na Twitterze Stanisław Karczewski, marszałek Senatu:  p- W ust. o #SN jest drobna pomyłka. Różnica w zapisie o ilości kand. na prezesa wymaga szybkiej noweli. Senat może ją przedst. na posiedz. w lipcu"

Zobacz: "Idziemy do Jarka!" Internauci skrzykują się na PROTEST przed domem Kaczyńskiego

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: