WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Karczewski UPODLIŁ Borusewicza

Karczewski UPODLIŁ Borusewicza

19.10.2016, godz. 11:32
Karczewski UPODLIŁ Borusewicza
foto: Fotomontaż SE.pl

Był marszałkiem Senatu przez lata, regulamin miał w małym palcu, znał obowiązujące w Senacie obyczaje, ale zdaniem obecnego marszałka Borusewicz nie "stanowi zagrożenie dla funkcjonowania Senatu". Decyzją Stanisława Karczewskiego wicemarszałek Bogdan Borusewicz został pozbawiony prowadzenia obrad izby. Przynajmniej "póki co".

O decyzji marszałek Stanisław Karczewski poinformował we wtorek. A wszystko przez to, że kilka tygodni temu zdaniem Karczewskiego Borusewicz (wicemarszałek z PO) ogłosił przerwę w obradach Senatu. Zdaniem marszałka z PiS to wbrew przepisom: -  Doszło do sytuacji niespotykanej w historii 27 lat funkcjonowania Senatu, mianowicie marszałek prowadzący, czyli wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, ogłosił przerwę w obradach do 20 października, podczas gdy 19 października mieliśmy mieć posiedzenie - grzmiał niedawno Karczewski i dodawał, że zastanawia się nad odwołaniem Borusewicza z funkcji marszałka. Tak się co prawda nie stało, ale jednak Borusewicz został zwieszony. Karczewski podkreślił, że stracił zaufanie do senatora PO: - Ta decyzja sprawiła, że straciłem zaufanie do marszałka Borusewicza i bezpośrednio po wydaniu decyzji przez marszałka Borusewicza, podjąłem decyzję, że marszałek nie będzie prowadził obrad, bo prowadzenie przez niego obrad stanowi zagrożenie dla funkcjonowania Senatu. W związku z tym pan marszałek Borusewicz póki co nie będzie prowadził obrad Senatu A przecież Bogdan Borusewicz kierował Senatem aż przez 10 lat! Ciężko więc uwierzyć, że nie wie jak działać, a prowadzenie przez niego obrad może być zagrożeniem dla funkcjonowania Senatu.

Na jak długo Borusewicz musi pożegnać się z funkcją i marszałkowską laską? Nie wiadomo, bo Karczewski tego nie zdradził. Lakonicznie stwierdził, że wszystko zależy od rozwoju wypadków w Senacie i dalszych kolei politycznego życia. Warto zauważyć, że Borusewicz był jednym marszałkiem z opozycji.

Zobacz: ODWOŁAJĄ wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza?

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: