WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kardynał Dziwisz oddał papieżowi swoje łóżko

Kardynał Dziwisz oddał papieżowi swoje łóżko

28.07.2016, godz. 02:30
PAPIEŻ W KATEDRZE.
foto: Twitter

Adres Franciszkańska 3, Pałac Arcybiskupów Krakowskich. Właśnie tam zatrzymał się papież. Zajął skromny, ascetycznie urządzony apartament, składający się z dwóch pokoi i łazienki. Na co dzień mieszka w nim kardynał Stanisław Dziwisz. Teraz odstąpił swoje łóżko Franciszkowi.

Kiedyś mieszkał tu kardynał Adam Sapieha, potem jego faworyt Karol Wojtyła, gdy został biskupem krakowskim. Przenosząc się do Rzymu, odstąpił skromne dwa pokoje z łazienką kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu. Teraz są one domem Stanisława Dziwisza.

- To mieszkanie każdorazowo odstępowane jest papieżowi na czas jego wizyty w naszym kraju - wyjaśnia ks. Robert Nęcek, rzecznik krakowskiej kurii. Dodaje, że zawsze podczas pielgrzymek do ojczyzny zajmował je Jan Paweł?II. Spał w nim także Benedykt XVI podczas swojej pielgrzymki do Polski.

Franciszek zamieszkał na Franciszkańskiej wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami, z którymi przyleciał do Polski. Są wśród nich osobisty lekarz papieża, jego sekretarz, także sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej oraz watykańska ochrona.

A słynne papieskie okno? Przyozdobione żółtymi i białymi margaretkami, które ofiarowały krakowskie kwiaciarki, czeka, aż znów pojawi się w nim Ojciec Święty.

Zobacz: Jak wyglądała Agata Duda podczas powitania papieża Franciszka? [WIDEO]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: