WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kibice Legii UPODLILI polityka SLD: "Jeb***y lewaku"

Kibice Legii UPODLILI polityka SLD: "Jeb***y lewaku"

20.10.2016, godz. 14:33
Krzysztof Gawkowski
foto: Super Express

Szok i niedowierzanie! Polityk SLD Krzysztof Gawkowski został zaatakowany słownie przez grupę kibiców Legii. Wiceszef Sojuszu Lewicy Demokratycznej przeżył chwile grozy, gdy na lotnisku w Brukseli spotkał wracających z Madrytu kibiców. Wyzywali oni polityka, nie dali spokoju w samolocie, ani już po wylądowaniu w podwarszawskim Modlinie. - Zaczęło się całkiem niewinnie, kiedy jeden z kibiców zaintonował, jeszcze na belgijskim lotniskowym terminalu "SLD - KGB"! - opisuje sprawę Gawkowski. Niestety, to tylko przedsmak tego, co miało go spotkać.

Gawkowski wracał z Brukseli,  gdy traf chciał, że na lotnisku natknął się na grupę kibiców wracających z meczu Legii Warszawa. Jeden z kibiców zaczął wykrzykiwać:- SLD -KGB!, a do niego dołączyli inni. W końcu w akcję musiała wkroczyć obsługa lotniska i zagrozić, że kibice nie wejdą na pokład samolotu, jeśli nie przestaną wykrzykiwać w stronę polityka. Grupa uspokoiła się, ale jedynie do czasu odlotu, bo w samolocie rozkręciła się na dobre! Jak relacjonuje na swoim Facebooku Gawkowski zaczęto go obrażać i pytać, czy jest pedofilem: - Jeden w sposób wyjątkowo miły dopytywał mnie czy jestem "chrześcijańskim pedofilem", na moje pytania cóż ma dokładnie na myśli otrzymałem jedynie odpowiedź, że skoro "jeb***y lewaku" tego nie rozumiesz to znaczy nic nie rozumiesz! - opisuje polityk. W końcu jeden z kibiców powiedział kolegom, że jeśli nie skończą, to zostaną wysadzeni po drodze i to na swój kosz. To sprawiło, że nieco wyhamowali w swoich idiotycznych odzywkach pod adresem byłego posła.

Ale na tym nie zakończyła się niebezpieczna przygoda polityka: - Ta opera mydlana swój finał miała jednak dopiero na parkingu portu lotniczego w Modlinie. Kiedy w strugach deszczu podążałem do auta na drodze wyrosło mi trzech zadymiarzy oświadczając, że wszystkiego jeszcze sobie nie wyjaśniliśmy. Jeden anonsował mi konieczność zmiany wiary, a dwóch potakiwało w języku więziennej grypserki między innymi w słowach: "Weź, nie pier***", "trzeba Cię wyczyścić od tyłu to zrozumiesz", "a przypier*** Ci" - opisuje Gawkowski. Po chwili do auta obok wsiadały dwie starsze kobiety, które zareagowały na obrażanie polityka SLD, ale oczywiście ich słowa nie poskutkowały. Wulgarni kibice dalej posyłali bluzgi w kierunku Gawkowskiego i zaczęli obrażać też kobiety.

Zobacz: Kalita GORZKO o leczeniu raka: Psy mają lepiej

W końcu jednak znudzeni napastnicy postanowili odpuścić, a na odchodne rzucili: -  "Na mieście masz przeje***, lewacka szmato". Polityk podkreśla, że nie żywi urazy bo będąc osobą publiczną trzeba się liczyć z przykrościami. Swój wpis Gawkowski podsumował krótko, sam jest kibicem Legii, wspiera drużynę i chodzi na mecze, ale nie może pojąć takiego zachowania kibiców: -  Szlag mnie jednak trafia jak tacy ludzie jak wyżej opisani, psują wizerunek klubu, miasta i Polski. Sport wyzwala emocje, ale nie może demolować tożsamości. Wstydzę się za takich kibiców i w imieniu większości, która kibicuje z duchem Fair Play, przepraszam cały piłkarski świat za to barachło które wylęgło się pośród kibicowskiej braci!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: