WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kijowski gorzko o młodzieży w KOD

Kijowski gorzko o młodzieży w KOD

03.10.2016, godz. 13:55
Mateusz Kijowski
foto: EAST NEWS

Młodzi nie garną się do Komitetu Obrony Demokracji. Na napływ młodzieńczej krwi do KOD skarży się lider komitetu, Mateusz Kijowski, który stwierdził, że KOD ma problem z młodzieżą: - Jest pewien problem z młodymi - stwierdził. Co więc zrobi Kijowski, by młodzi wstępowali w szeregi KOD?

Goszcząc w niedzielę w Olsztynie Kijowski stwierdził, że KOD to nie tylko miejsce dla wielkomiejskiej klasy średniej, dlatego chce dotrzeć do ludzi z małych miast, do polskich powiatów. Kijowski zaznaczył, że mimo wszystko łatwiej jest ludziom z dużych miast zorganizować się i wstąpić do Komitetu Obrony Demokracji, podaje wp.pl. Ale nie tylko ludzi z większych i mniejszych miast chce zapraszać KOD w swoje szeregi, ale i rolników. Kijowski został zapytany też o to, dlaczego wśród ludzi KOD jest tak mało młodzieży. Zdaniem lider KOD to na ludziach starszych, z doświadczeniem życiowym można zbudować coś trwałego, a nie na młodzieży: - Po pierwsze uważam że młodość jest mocno przereklamowana. Doświadczenie, mądrość życiowa to są te wartości, na których można coś trwałego zbudować - i dodał, że wśród zwolenników i działaczy KOD najwięcej jest tych, którzy coś już osiągnęli i poukładali w swoim życiu.

Ale jest też coś, co wzbudza niepokój Kijowskiego. Jak mówi dochodzą do niego sygnały, że ludzie są najzwyczajniej w świecie zastraszani! - Jedno z ważnych wytłumaczeń jest takie, że mamy bardzo dużo sygnałów, że ludzie są po prostu zastraszani. Nawet w korporacjach międzynarodowych zachęca się ludzi, żeby nie pojawiali się publicznie w miejscach, gdzie mogą być skojarzeni z jakąkolwiek działalnością polityczną. W podtekście się rozumie, że chodzi o KOD - powiedział lider KOD.

Zobacz: Czarny poniedziałek. Słaba frekwencja przed siedzibą PiS! [STREAM LIVE] #Czarnyprotest [RELACJA NA ŻYWO]


Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: