WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kijowski OSZUKIWAŁ KOD?! Tak wynika z raportu Komisji Rewizyjnej

Kijowski OSZUKIWAŁ KOD?! Tak wynika z raportu Komisji Rewizyjnej

27.05.2017, godz. 14:26
Śledczy wzięli się za alimenty Kijowskiego
foto: Marcin Smulczyński/Super Express

"Rzeczpospolita" dotarła do raportu Komisji Rewizyjnej KOD, którą powołano do życia, aby zbadała rzekome nieprawidłowości w finansach tej organizacji. Wynika z niego, że firma MKM-Studio należąca do Mateusza Kijowskiego i jego żony nie wykonała żadnej usługi, za które wystawiła sześć faktur ujawnionych przez nas na początku stycznia!

Firma MKM Studio należąca do Mateusza i Magdaleny Kijowskich wystawiała faktury Komitetowi Społecznemu KOD. Co miesiąc: od marca do sierpnia Komitet płacił za usługi informatyczne po 15 190 zł 50 gr. Wśród usług świadczonych przez MKM miały być m.in.: obsługa domeny, hosting strony internetowej, migracja danych i usług czy przygotowywanie nowych serwisów i opracowywanie treści.

Z raportu cytowanego przez "Rzeczpospolitą" wynika, że firma MKM-Studio nie wykonała żadnej z usług, za które zainkasowała ponad 91 tys. zł. W raporcie są wyszczególnione nazwiska wszystkich osób, które odpowiadały za obsługę informatyczną KOD i nie ma wśród nich Kijowskiego, ani żadnej innej osoby, która jest związana z firmą MKM-Studio. Jak można przeczytać w dokumencie: - Komisja w dokumentacji Stowarzyszenia nie znalazła żadnych dokumentów świadczących o nawiązaniu współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem a spółką MKM-Studio. Brak jest jednoznacznego określenia dat rozpoczęcia współpracy czy zakresu zadań do wykonania. W świetle oświadczenia XXX (nazwisko jednego z wykonawców usług-red.), trudno jest przyjąć tezę o nawiązaniu takiej współpracy, a przede wszystkim o świadczeniu przez MKM-Studio jakichkolwiek usług na rzecz SKOD.

Według gazety w raporcie podsumowano: - Komisja Rewizyjna stwierdza też, że brak jest potwierdzenia wykonania i odbioru pracy, np. protokołu odbioru wykonanych prac, co przy takiej wartości faktur powinno być bezwzględnie stosowane ze względu na dobre praktyki i zasadę celowości wydatku. Pomimo prośby Komisji Rewizyjnej, ani spółka MKM-Studio, ani Mateusz Kijowski nie przedstawili też sprawozdania z wykonanych prac, ani żadnych wyjaśnień.

Zobacz także: Święcenia Tymoteusza Szydło. Ważny dzień w życiu syna szefowej rządu [ZDJĘCIA]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: