WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kijowski W STRACHU: Boję się dyktatora Kaczyńskiego

Kijowski W STRACHU: Boję się dyktatora Kaczyńskiego

08.11.2016, godz. 10:54
Mateusz Kijowski
foto: EAST NEWS

Wielkimi krokami zbliża się 11 listopada, podczas którego jeden z marszów organizuje Komitet Obrony Demokracji. W związku z tym Mateusz Kijowski, lider KOD, udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce. Choć stwierdził w nim, że ufa polskiej policji, to obawia się, że wszystko to może się zmienić w chwili, w której Jarosław Kaczyński stanie się dyktatorem, a "jest takie niebezpieczeństwo". Jak dodał złowieszczo: - Gdy wszystkich nas pozamykają w więzieniach, gdy zamkną wolne media i zabronią mówić, to już będzie za późno. W tej chwili w obozie rządowym przygotowali już sobie wszystkie narzędzia potrzebne do sprawowania władzy totalitarnej. Nie po to je przygotowywali, aby później ich nie użyć.

Jak stwierdził Kijowski, w Polsce obowiązuje teraz "dyktatura większości", ponieważ: - Mniejszości nie mają żadnych praw. Większość parlamentarna nie słucha opozycji, nie rozmawia z nikim, nie konsultuje się z ekspertami, ma w nosie opinie obywateli i całego świata. Demokracja to władza sprawowana przez większość z zachowaniem interesów mniejszości i szacunku wobec nich. W sytuacji, w której nie ma szacunku dla mniejszości i przestrzegania podstawowych zasad i reguł, jest łamanie konstytucji to nie jest to już demokracja, ale dyktatura.

Lider KOD mocno skrytykował również ustawę "za życiem". Jak stwierdził: - Ta ustawa tak naprawdę jest napluciem kobietom w twarz. Jak argumentował: - Wcześniej była gwarancja, przynajmniej prawna, że kobieta, która będzie w podobnej sytuacji, nie będzie zmuszana przez państwo do określonego zachowania, czyli urodzenia ciężko upośledzonego dziecka. A teraz? Proszę sobie wyobrazić sytuację: kobieta będzie chciała dostać 4 tys. zł, szykuje się więc do porodu, a dziecko umiera tuż przed porodem albo w jego trakcie. Wtedy kobieta nic nie dostanie. Pieniądze są próbą przekupstwa i próbą zmuszenia kobiety do tego, aby dla pieniędzy zaryzykowała życiem własnym i życiem dziecka. A to jest już absolutny skandal. Trudno sobie wyobrazić większą obelgę wobec kobiet.

Następnie Kijowski przekonywał: - W Polsce wolność słowa nie została całkowicie zabrana, ale na pewno jest bardzo mocno ograniczana. Następnie przekonywał: - Gdy wszystkich nas pozamykają w więzieniach, gdy zamkną wolne media i zabronią mówić, to już będzie za późno. W tej chwili w obozie rządowym przygotowali już sobie wszystkie narzędzia potrzebne do sprawowania władzy totalitarnej. Narzędzia prawne jak ustawy o policji, prokuraturze, służbie cywilnej, mediach, etc. Nie po to przygotowywali sobie wszystkie te narzędzia, aby później ich nie użyć.

Zobacz także: Policja w biurze posła Liroya. Mariusz Błaszczak WYJAŚNIA sprawę

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: