WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kijowski ZASKAKUJĄCO o 500 plus: Są ludzie, którym program pomógł, nie można go nazwać złym

Kijowski ZASKAKUJĄCO o 500 plus: Są ludzie, którym program pomógł, nie można go nazwać złym

22.08.2016, godz. 11:03
Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski foto: EAST NEWS

Mateusz Kijowski, szef Komitetu Obrony Demokracji, w obszernym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", mówi m.in. o konflikatch na polskiej scenie politycznej, projektach PiS-u i celach KOD-u. Zaskakująco wypowiada się o programie Rodzina 500 plus...

Trudno stwierdzić, ile w tym szczerości, a ile politycznej dyplomacji, ale Mateusz Kijowski tymi słowami skomentował inicjatywę 500 plus: Na pewno są ludzie, którym ten program bardzo pomógł, i nie sądzę, żeby można go było nazwać złym. Na pytanie dziennikarza, "czy PiS dając 500 plus nie przywrócił godności", lider KOD-u odpowiedział, że poczucie godności nie zależy jedynie od zawartości portfela. Zarzucił jednak PiS-owi, że przez ich program ludzie odchodzą z pracy, żeby żyć na zasiłku.

Ostro wypowiedział się również na temat retoryki stosowanej przez partię Jarosława Kaczyńskiego. - PiS zapewnił ludziom poczucie wspólnoty: zabili nam prezydenta, źle nam jest, bo są złodzieje i komuniści - skomentował sposób działania partii rządzącej.

Kijowski zapewnił również, że "KOD zajmuje się regułami gry, nie bierze udziału w samej grze", a od sporów są niektóre kluby opozycji. "Jest partia Razem i jest partia Nowoczesna i niech się spierają" - podsumował Kijowski.

Zobacz: Kaczyńska zabrała STANOWCZY głos w sprawie karmienia piersią w miejscach publicznych

Źródło: mra
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: