WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kim jest Jacek Piekara?

Kim jest Jacek Piekara?

05.10.2016, godz. 11:05
Jacek Piekara
foto: EAST NEWS

Jacek Piekara to znany w kręgach miłośników fantastyki pisarz, ale ci, którzy tym gatunkiem literackim się nie interesują, mogą go poznać bliżej po awanturze, jaka wybuchła w Internecie po jego wpisie dotyczącym Doroty Wellman. Kim jest Jacek Piekara? Jakie książki napisał?

Jacek Piekara urodził się w 1965 roku w Krakowie. Jest pisarzem fantastyki, redaktorem i dziennikarzem czasopism o tematyce gier komputerowych. Był redaktorem naczelnym Click! Fantasy, Fantasy, a także dziennikarzem: Świat Gier Komputerowych, Gambler, GameRanking, Click!.  Studiował na Uniwersytecie Warszawskim: psychologię i prawo. W latach 80. był jednym z najwięcej piszących polskich autorów fantasy. Zadebiutował w 1983 roku opowiadaniem "Zaklęte miasto" w magazynie "Problemy". W jego bibliografii można znaleźć: Cykl o Haldorze, Cykl o Conanie, Cykl o Arivaldzie z Wybrzeża, Cykl o Mordimerze Madderdinie, Cykl Necrosis 1.6 Cykl o Alicji. Na swoim koncie ma nagrody dla najlepszych pisarzy, w 1990 roku otrzymał Nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction dla Autora Roku, a za rok 1989 wcześniej był nominowany do Nagrody im. J. A. Zajdla.

Sam siebie na Twitterze opisuje: - Przede wszystkim pisarz. Poza tym zwierzę polityczne (z gatunku tych najpaskudniej drapieżnych) i walec zawsze nadjeżdżający z prawej...

Zobacz: Znany pisarz o Wellman: Seks jej nie grozi

Źródło: Super Express TV
tagi: jacek piekara
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: