WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Kim jest Joanna Lichocka, niepokorna posłanka Prawa i Sprawiedliwości?

Kim jest Joanna Lichocka, niepokorna posłanka Prawa i Sprawiedliwości?

02.08.2016, godz. 15:29
Źródło: Paulina Koziejowska

Za nami wybory parlamentarne 2015. Wszystko wskazuje na to, że wygrała je partia Jarosława Kaczyńskiego - a to oznacza, że do Sejmu dostaną się nowi posłowie prawicowej partii. Nową parlamentarzystką zostanie prawdopodobnie Joanna Lichocka, wcześniej dziennikarka Gazety Polskiej Codziennie. Co jeszcze wiemy o nowej posłance Prawa i Sprawiedliwości?

Joanna Lichocka startowała z listy partii Jarosława Kaczyńskiego w okręgu kalisko-leszczyńskim. Decyzję o starcie dziennikarki podjął  w czwartek 27 sierpnia komitet polityczny PiS. Joanna Lichocka wcześniej była związana z Telewizją Republika i "Gazetą Polską". Jak wspomina rp.pl, dziennikarka współpracowała także z Telewizją Publiczną. - To historyczne zwycięstwo, bo w wolnej Polsce nikt nie otrzymał szansy na samodzielne rządzenie. To dobra zmiana, również dla naszego okręgu, bo przywrócimy myślenie o obszarach poza wielkimi aglomeracjami. Na początku kampanii mówiłam, że marzeniem byłoby podwojenie liczby mandatów w naszym okręgu i jeśli lewica nie wprowadzi swoich posłów do Sejmu to jest bardzo realna szansa, żeby tak się stało - komentowała zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka - podaje portal Calisia.pl.

Zobacz: Od LPR na listę Kukiza. Krzysztof Bosak wraca do polityki!


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: