WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kim jest nowy szef podkomisji smoleńskiej, Kazimierz Nowaczyk?

Kim jest nowy szef podkomisji smoleńskiej, Kazimierz Nowaczyk?

21.04.2017, godz. 10:02
Kazimierz Nowaczyk
foto: EAST NEWS

Z funkcji przewodniczącego podkomisji smoleńskiej zrezygnował Wacław Berczyński. Swoją decyzję uzasadnił sprawami rodzinnymi i stanem zdrowia. Jego dymisję przyjął szef MON Antoni Macierewicz i wyznaczył nowego szefa podkomisji. Teraz pełniącym obowiązki przewodniczącego został dr inż. Kazimierz Nowaczyk. Kim jest dr inż. Kazimierz Nowaczyk? Co o nim wiemy?

Dr inż. Kazimierz Nowaczyk został wskazany na pełniącego obowiązki przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, tzw. podkomisji smoleńskiej. O powołaniu dr inż. Nowaczyka na funkcję szefa podkomisji powiadomił minister MON Antoni Macierewicz. - Pismo, które dziś otrzymałem. Przyjmuję dymisję dr.W.Berczyńskiego, dziękuję za pracę i powierzam zadanie przew. dr.inż. K.Nowaczykowi - napisał na Twitterze Macierewicz.

Kim jest dr inż. Kazimierz Nowaczyk?

Kazimierz Nowaczyk z wykształcenia jest fizykiem. Ukończył Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Jego specjalizacja to spektroskopia fluorescencyjna i molekularna. Od lat jest znajomym obecnego szefa MON. W czasach stanu wojennego był internowany, wtedy też poznał Antoniego Macierewicza. Od ponad 20 lat pracuje w USA. Pracował w Wydziale Biochemii i Biologii Molekularnej Szkoły Medycznej University of Maryland w Baltimore. W 2010 roku był jednym z naukowców pracujących przy badaniu przyczyn katastrofy w Smoleńsku, został ekspertem zespołu parlamentarnego zajmującego się tragedią smoleńską pod kierownictwem Macierewicza. Dr inż. Kazimierz Nowaczyk był także członkiem komitetu naukowego Konferencji Smoleńskich. W 2016 został pierwszym zastępcą przewodniczącego podkomisji smoleńskiej.

Zobacz: Szef podkomisji smoleńskiej Macierewicza podał się DO DYMISJI!


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: