WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka KLĘSKA pomysłu Kurskiego! "Teleranek" znika z TVP1

KLĘSKA pomysłu Kurskiego! "Teleranek" znika z TVP1

19.08.2016, godz. 09:36
Teleranek
foto: PrintScreen YouTube

Jednym z hitów Telewizji Publicznej miał być reaktywowany "Teleranek". Jak podaje portal wirtualnemedia.pl tak się jednak nie stało. Program średnio oglądało 240 tys. widzów. Stacja w czasie jego emisji przegrała walkę o widza ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami. Na dodatek program fatalnie wypadł wśród widzów dziecięcych. Wpływy z reklam wyniosły 494 tys. zł. "Teleranek" znika z TVP1

 

 

Po 7 latach przerwy "Teleranek" był pokazywany od 6 marca do 12 czerwca w niedziele około 9:30. Średnia widownia wszystkich czternastu premierowych odcinków wyniosła 240 tys. osób, co przełożyło się na zaledwie 3,01% udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 2,11% w grupie komercyjnej 16-49. Tak wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Program wypadł fatalnie w swojej docelowej grupie, czyli wśród dzieci w wieku od 4 do 12 lat. W tym ujęciu jego widownia wyniosła 14 tys. osób, co przełożyło się na tylko 1,82% udziału w rynku (jeszcze mniej, niż w grupach 4+ i 16-49). Ponadto program w trakcie nadawania przegrywał z programi konkurencji. Pierwsze miejsce wśród tzw. „wielkiej czwórki” zajął TVN z udziałem na poziomie 13,86%, nadający w tym czasie magazyn „Dzień Dobry TVN”. Drugi był Polsat (7,71%, animacje), a trzecia - TVP2 (6,88%; filmy dokumentalne i powtórki „Barw szczęścia”).

Na koniec wakacji wiadomo już, że "Teleranek" znika z TVP1. Od jesieni będzie emitowany jedynie na antenie TVP ABC.

Jeszcze w czerwcu pojawił się pomysł, jak zaradzić takiej sytuacji:

 

 

Zobacz także: SKRUSZONY Stonoga PRZEPRASZA Kaczyńskiego i Dudę!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: