WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka KOD nagrodzono. Kijowski PĘKA z dumy

KOD nagrodzono. Kijowski PĘKA z dumy

28.09.2016, godz. 10:19
Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski foto: EAST NEWS

To dopiero docenienie. Komitet Obrony Demokracji został uhonorowany przez Parlament Europejski specjalną Nagrodą Obywatelską. Na ręce lidera KOD Mateusza Kijowskiego złożyła ją europosłanka Róża Thun. Kijowski nie kryje dumy z nagrody: - Mamy powody do dumy, Komitet Obrony Demokracji został wyróżniony medalem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2016 - cieszy się przywódca KOD.

Do nagrody przyznawanej przez Parlament Europejski Komitet Obrony Demokracji nominowała właśnie europosłanka PO. Róża Thum podkreślała, że KOD w bardzo krótkim czasie zdobył rzesze zwolenników, a do tego jako ruch obywatelski stał się znany w Polsce i w innych krajach Unii: -  Zaledwie w 5 miesięcy stał się rozpoznawalny w Polsce oraz w innych państwach członkowskich przez swoje nieustępliwe dążenie do kształtowania postaw demokratycznych. Jest to największy ruch obywatelski, od kiedy Polska odzyskała niepodległość w 1989 roku - przekonywała. Dodała też, że: - Jest to niespotykana wcześniej na tak masową skalę organizacja, która krzewi przywiązanie do wartości, symboli i instytucji europejskich. Zdaniem europosłanki Platformy Obywatelskiej KOD powstał w bardzo trudnych czasach,  w których społeczeństwo polskie jest podzielone:  - Uważam, że jesteśmy w czasach dla Polski niezwykle ponurych. Społeczeństwo jest tak podzielone jesteśmy teraz w czasach, kiedy rozgrzewane są nacjonalistyczne emocje, a ci, którzy nie płyną z tymi emocjami, są zdrajcami - stwierdziła Thum.

Odbierając nagrodę Kijowski przyznał, że wraz z KOD walczy o to co w społeczeństwie jest najważniejsze: - Walczymy o to z uśmiechem dlatego, że jesteśmy razem i że jest nas tak wielu, i dlatego, że to nam daje nadzieję. Nadzieję na to, że zwycięstwo przyjdzie niedługo - obiecał. I dodał, że wygrana KOD będzie jednoznaczna z wygraną Polski prezentującej wartość: równość, wolność i demokrację.

Czytaj: Kijowski podważa dane policji i podaje KURIOZALNY powód niższej frekwencji!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: