WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka KOLEJNA dymisja. Macierewicz odwołał dowódcę wojsk specjalnych gen. Piotra Patalonga

KOLEJNA dymisja. Macierewicz odwołał dowódcę wojsk specjalnych gen. Piotra Patalonga

08.09.2016, godz. 08:09
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: Super Express

Najpierw pojawiła się wiadomość, że odwołano ze stanowiska szefa GROM Piotra Gąsała, a później, że zdymisjonowany został też dowódca wojsk specjalnych gen. Piotr Patalong. Obie decyzje podjął minister MON Antoni Macierewicz.

Jak podaje tvn24.pl, gen. Patalong, Inspektor Wojsk Specjalnych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych został odwołany ze stanowiska przez ministra Antoniego Macierewicza. Patalong swoją funkcję pełnił od 2014 roku, a wcześniej był dowódcą jednostki GROM, był też szefem sztabu Dowództwa Wojsk Specjalnych. W rozmowie z TVN24 gen. Roman Polko przekonuje, że dymisje są czymś normalnym i nie ma się czemu dziwić: - Po pewnym czasie potrzebny jest nowy impuls, czasem też nowi ludzie, po to, by jednostka specjalna była takim wartkim strumieniem, reagującym na to co się dzieje na świecie, a nie przemieniała się w zatęchły staw, gdzie funkcje są dożywotnie.

Zobacz: Posłanka PiS BRONI kościelnych dzwonów! Mieszkańcy oburzeni!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: