WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kolejna ekshumacja smoleńska. Otwarto grób 27. ofiary katastrofy

Kolejna ekshumacja smoleńska. Otwarto grób 27. ofiary katastrofy

01.06.2017, godz. 11:08
Groby smoleńskie, pomniki ofiar Smoleńska
foto: EAST NEWS

Otarto kolejny grób ofiary katastrofy smoleńskiej. Na cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie odbyła się 27. ekshumacja, o czym powiadomiła rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Nie wiadomo jednak, czyj grób został otwarty. Prokuratura o tym nie informuje.

Ekshumacja 27. ofiary katastrofy pod Smoleńskiej odbyła się w czwartek rano, a  wejść na teren nekropolii pilnowali policjanci. Trumna z ciałem jednej z ofiar została przewieziona do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. Tam szczątki zostaną poddane specjalnym badaniom. Nie podano jednak o czyj grób chodzi. Także poprzednio prokuratura nie informowała (ze względu na rodziny zmarłych), które z grobów otwierano, a w ciągu ostatnich dni odbywało się kilka ekshumacji.

To w zeszłym roku Prokuratura Krajowa, po przejęciu od zlikwidowanej Prokuratury Wojskowej śledztwa, zarządziła przeprowadzenie ekshumacji ofiar z prezydenckiego Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Od listopada trwają ekshumacje. Z informacji pojawiających się w mediach od miesięcy, wynika, że w kilku przypadkach w trumnach były szczątki więcej niż jednej ofiary, a w dwóch przypadkach były zamienione ciała - Piotr Nurowski leżał pochowany w grobie Mariusza Handzlika, a Handzlik w grobie Nurowskiego.

Zobacz: Kolejny skandal ekshumacyjny! Szczątki sześciu ofiar w grobie stewardesy

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: