WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kolejna demonstracja przed Sejmem? Jest zapowiedź [ZOBACZ KIEDY]

Kolejna demonstracja przed Sejmem? Jest zapowiedź [ZOBACZ KIEDY]

17.07.2017, godz. 10:18
Protest KOD przeciwko zmianom w sądownictwie
Protest KOD przeciwko zmianom w sądownictwie foto: Marcin Smulczyński/Super Express

W niedzielę pod Sejmem oraz Sądem Najwyższym zorganizowano manifestacje, których uczestnicy protestowali przeciwko proponowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości reformom sądownictwa. Niedzielną demonstrację zorganizowały partie i środowiska opozycyjne, m.in. PO, Nowoczesna, KOD czy też Obywatele RP. Lider ostatniej z wymienionych organizacji, Paweł Kasprzak zapowiedział już, że we wtorek odbędzie się kolejne tego typu zgromadzenie.

Kilka tysięcy przedstawicieli opozycji  protestowało w niedzielę przed Sejmem przeciw planom zmian w sądownictwie. Budynek Sejmu ogrodzony był barierkami. Gdy przemawiał lider Obywateli RP, dowiedzieliśmy się o dalszych planach protestujących. Jak powiedział Kasprzak: - Mamy nadzieję, (że) spotkamy się z przynajmniej częścią z was we wtorek. Uzgodniliśmy dzisiaj z posłami, że przy każdym kawałku tych ...(niecenzuralne słowo- red.) barierek stanie poseł Rzeczypospolitej Polskiej i senator Rzeczypospolitej Polskiej z immunitetem, ze świętym poselskim immunitetem, i umożliwi nam pokojową demonstrację tam, a nie tu.

 

 

Kasprzak zaznaczył co prawda, że parlament "jest tabu" i "jaki by nie był, ma prawo obradować w pokoju". Przekonywał jednak, zapowiadając obecność parlamentarzystów z immunitetem przy barierkach, że chodzi o to, by uczynić "pierwszy krok po władzę obywateli".

Zobacz także: Protest przed Sejmem ws. zmian w sądownictwie. SPRZECZNE DANE ws. frekwencji. Kto KŁAMIE?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: