WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kolejne odszkodowania za Smoleńsk. Kownacki: Są podstawy

Kolejne odszkodowania za Smoleńsk. Kownacki: Są podstawy

05.06.2017, godz. 08:57
Bartosz Kownacki
foto: EAST NEWS

Wiceminister MON Bartosz Kownacki został zapytany o to, czy możliwe, że będą kolejne odszkodowania dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, przyznał, że nie jest to wykluczone. Jak powiedział są podstawy, by kierować wnioski o zadośćuczynienie.

Prokuratura Krajowa ogłosiła niedawno dotychczasowe ustalenia w kwestii ekshumacji smoleńskich. Okazało się, że w kilku przypadkach w trumnach znajdowały się części ciał innych osób, niż tej, której nazwisko widniało na trumnie. Tak było nawet w przypadku prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w trumnie którego odkryto szczątki dwóch innych osób. Pojawiły się tez informacje na tema tego, że rodzina duchownego, który zginął pod Smoleńskiem, chce odszkodowania, bo w trumnie krewnego było tylko pół jego ciała, a pół należącego do kogoś innego. Minister Kownacki pytany o to, czy ruszy kolejna fala odszkodowań powiedział w radiu ZET: - Są podstawy, żeby takie wnioski kierować. To naruszenie dóbr osobistych rodzin ofiar - wyjaśnił polityk.

Przypomnijmy, że do końca czerwca ma się odbyć jeszcze sześć ekshumacji, a wszystkie mają zostać zakończone wiosną przyszłego roku.

Zobacz: Doradza prezydentowi Dudzie, zataił fuchę

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: