WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka KOLEJNY dziennikarz znika z programu TVP. Marek Czyż nie poprowadzi programu "Bez retuszu"

KOLEJNY dziennikarz znika z programu TVP. Marek Czyż nie poprowadzi programu "Bez retuszu"

26.07.2016, godz. 11:21
Marek Czyż
foto: © AKPA

Kolejne zmiany w TVP Info. Znany widzom dziennikarz Marek Czyż zrezygnował z prowadzenie programu publicystycznego "Bez retuszu", podał serwis wirtualnemedia.pl. Dziennikarz jednak zostaje w stacji. Program także będzie nadal na antenie, ale zdaniem portalu od września poprowadzi go nowy prowadzący. Dlaczego Czyż zrezygnował?

W minioną niedzielę ostatni raz przed przerwą wakacyjną został wyemitowany na antenie TVP Info program "Bez retuszu". Jego gospodarz Marek Czyż poinformował, że rezygnuje z prowadzenia programu. Na swoim profilu na Twitterze Czyż pożegnał się z widzami: - O takich sprawach , tylko bez retuszu. Starczy. Widzom Dziękuję , zespół pozdrawiam - napisał krótko dziennikarz. Nie podał jednak konkretnego powodu swojej decyzji.

Jak podał portal wirtualnemedia.pl, program "Bez retuszu" zostaje i po wakacjach widzowie znów będą mogli go oglądać, zmieni się tylko prowadzący. Biuro prasowe TVP poinformowało serwis: - Nie zamierzamy rezygnować z tego formatu. Z zaskoczeniem przyjęliśmy też informację o ewentualnym odejściu Pana Marka Czyża, jaka ukazała się w mediach społecznościowych. Nie jest naszą intencją rozstawanie się z Markiem Czyżem. oznacza to, że Czyż z Telewizji Polskiej nie odchodzi.

Przypomnijmy, w lutym Marek Czyż został odsunięty od prowadzenia porannego pasma TVP Info "Poranku Info". Zbiegło się to z wpisem Krystyny Pawłowicz na Facebooku, która skomentowała jego pracę: -  A poranne TVP Info z panią Kamilą "Lewicką-w-stylu" Osicą i prowadzącym panem Czyżem nieznośnie i prymitywnie nawijającym i małpującym J. Kuźniara, zwłaszcza przy "przeglądzie" prasy, bardzo szczegółowym gdy idzie o publikacje Wyborczej, - są NIE DO OGLĄDANIA - oburzała się wtedy posłanka.

Czytaj: Kim jest Marek Czyż? Dziennikarz odsunięty od prowadzenia programu TVP Info

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: