WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Komisja ds. Amber Gold- Jarosław Krajewski (kim jest?)

Komisja ds. Amber Gold- Jarosław Krajewski (kim jest?)

03.08.2016, godz. 13:37
Jarosław Krajewski
foto: Super Express

Jednym z członków komisji mającej wyjaśnić aferę Amber Gold został Jarosław Krajewski z Prawa i Sprawiedliwości. Ten młody poseł uchodzi za wschodzącą gwiazdę PiS i jest typowany nawet jako kandydat PiS na stanowisko prezydenta Warszawy. Jego kariera bywa również porównywana do tej prezydenta Andrzeja Dudy. Zasiadającemu po raz pierwszy w sejmowych ławach Krajewskiemu przyjrzał się tygodnik "Polityka".

33-letni Jarosław Krajewski skończył studia (kierunek politologia). Całe jego życie zawodowe to polityka- zaczynał od młodzieżówki PiS (wstąpił do niej w wieku 19 lat), po czym pokonywał szczebel po szczeblu drogę do Sejmu. Pierwszym awansem była posada w gabinecie politycznym ministra (Kamińskiego, z którym dzięki temu ma doskonałe relacje do dziś), następnie kierowanie biurem poselskim a na końcu dwie kadencje w radzie Warszawy.

Debiutujący w Sejmie Krajewski zasiada w dwóch prestiżowych komisjach: ds. służb oraz finansów publicznych oraz ds. Amber Gold. Co więcej, mówi się, że jesienią ma zmienić Mariusza Kamińskiego na stanowisku prezesa okręgowego w stolicy. Dzieje się tak, pomimo faktu, że jego wynik wyborczy w stolicy był najsłabszy ze wszystkich warszawskich posłów PiS. Jak jednak ocenia go partyjna koleżanka Anita Czerwińska (w kontekście jego ewentulnej kandydatury do funkcji prezydenta Warszawy): - Pogodny, pracowity, sympatyczny. Zna Warszawę od podszewki. Tak, wyobrażam go sobie w roli kandydata na prezydenta miasta. Inny polityk tej partii mówi: - Warszawski PiS mocno gra na Krajewskiego.

W trakcie zasiadania w Radzie Warszawy zasłynął z dwóch spraw. W pierwszej okazał się zwycięski, gdy to walczył przez 3 lata o odtajnienie zleceń i umów o dzieło, które podpisywał warszawski ratusz (sprawa dotarła aż do Sądu Najwyższego). To, że obecnie każda umowa podpisana przez miasto trafia do internetu uważa za swój największy sukces. Innym razem przegrał jednak zakład z wiceprezydentem miasta o to, czy most Łazienkowski zostanie oddany do użytku zgodnie z harmonogramem. Jako pokonany musiał 5 rzy przebiec naokoło PKiN, co też uczynił.

Krajewski podkreśla swoje związki z Warszawą. W tym mieście się urodził, tu spędził całe życie i z nim związał swoje życie rodzinne i zawodowe. Wiedzie normalne życie 30-latka. Ma żonę, lubi oglądać filmy Barei i Allena, grywa w piłkę nożną. Jako politycznych idoli wymienia Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Kamińskiego, Margaret Thatcher i Ronalda Reagana.

Zobacz także: Braun o Radzie Mediów Narodowych: Skompromitowała się! Jej niezależność jest fikcją!

Źródło: 20m2 Łukasza/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: