WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Komisja ds. Amber Gold. ONI w niej będą - LISTA NAZWISK kandydatów

Komisja ds. Amber Gold. ONI w niej będą - LISTA NAZWISK kandydatów

20.07.2016, godz. 14:19
Amber Gold
foto: Super Express

Komisja śledcza ds. zbadania afery Amber Gold zostanie powołana. Tak zdecydowali posłowie. Wiadomo, że komisja będzie liczyła dziewięciu członków, a na jej czele stanie najprawdopodobniej Małgorzata Wassermann. Znane są już nazwiska kandydatów na członków komisji ds. Amber Gold.

Sejm zdecydował, że powstanie komisja, która przyjrzy się jednej z największych afer ostatnich lat. Posłowie podjęli decyzję, że w skład komisji wejdzie pięciu posłów PiS i po jednym z pozostałych klubów. Kandydatami do sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold są: Małgorzata Wasserman, Marek Suski, Małgorzata Kopcińska, Jarosław Krajewski i Stanisław Pięta - to kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatami z ramienia pozostałych partii są: Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej, Andżelika Możdżanowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Witold Zembaczyński z Nowoczesnej, a także Paweł Grabowski z Kukiz'15. Kluby parlamentarne miały czas zgłaszania swoich kandydatów do południa. Tak też się stało. Ryszard Terlecki ogłosił nazwiska kandydatów w środę, podaje wpolityce.pl.

W Sejmie w czasie debaty nad uchwałą pozwalająca na powołanie sejmowej komisji śledczej głos zabrała Małgorzata Wassermann. Zapowiedziała ona, że komisja zacznie pracować na początku września. Być może jeszcze w tym tygodniu - w piątek - posłowie zdecydują nad przyjęciem uchwały o składzie komisji. Komisja ma zwrócić uwagę szczególnie na to, jak w stosunku do Amber Gold zachowywał się ówczesny rząd i czy przestrzegał prawa. Powołana komisja przebada też, jak w sprawie Amber Gold działały organy ścigania.

Zobacz: Podwyżki dla rządu ZASZKODZĄ PiS? Nowy SONDAŻ partyjny

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: